Lista 100. Ludzie Niepodległości

10.11.2018, 08:45; Aktualizacja: 11.11.2018, 10:15
Lista 100. Ludzie Niepodległości

Lista 100. Ludzie Niepodległościźródło: ShutterStock

100 nazwisk na 100-lecie odzyskania niepodległości. To subiektywna, redakcyjna lista postaci, które do polskiego zbioru wniosły coś cennego. Dlaczego właśnie te osoby wybraliśmy? Uzasadnienia znajdziecie Państwo w biogramach.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Reklama

Komentarze (15)

  • gosc(2018-11-10 09:43) Zgłoś naruszenie 133

    Nie ma Kaczyńskiego? Nie ma bliźniaków tysiąclecia? Nie ma Morawieckiego, który sam obalał komunę mając 10 lat?

    Odpowiedz
  • gorol(2018-11-10 09:46) Zgłoś naruszenie 155

    A ka sie podziol najlepszy prezydent Lech Kaczynski ? To wymaga dochodzenia i komisji sejmowej.

    Odpowiedz
  • Majkel(2018-11-10 10:41) Zgłoś naruszenie 44

    Brakuje jednak z oczywsitych Karola Wojtyły w okresie jego pontyfikatu

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Ave Silesia (2018-11-10 11:22) Zgłoś naruszenie 56

    Jan Szczepanik, pajace niemieckie, Józef Kosacki, Jacek Karpiński, a nie Bolek czy Prywatyzator

    Odpowiedz
  • STANISŁAW(2018-11-10 11:49) Zgłoś naruszenie 48

    za dużo agentów którzy szkodzili POLSCE

    Odpowiedz
  • franek(2018-11-10 16:09) Zgłoś naruszenie 42

    a gdzie Hermaszewski

    Odpowiedz
  • gosc(2018-11-10 18:06) Zgłoś naruszenie 46

    wałęsa, weźcie mnie nie osłabiajcie. To mój śp. ojciec walczył o kraj, w walce doszedł do berlina i jego nie ma bo nie umiał kombinować tak jak wałęsa, bo ja jakbym miała tyle dzieci to nawet kraj bym sprzedawała aby dać im jeść. Nie sztuką jest ich narobić sztuką jest im dać jeść

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Polok(2018-11-10 18:50) Zgłoś naruszenie 35

    Kilkoro to może i tak ale 95 pozycji to oszuści, cwaniacy, bolki, kombinatorzy, klechy, nieroby albo ...... szkoda gadać kto takie listy ustala.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • gosc(2018-11-12 07:45) Zgłoś naruszenie 30

    Wolszczan

    Odpowiedz
  • bolek(2018-11-13 13:19) Zgłoś naruszenie 33

    bolek... i lista nie warta uwagi

    Odpowiedz
  • Represjonowany twórca systemu PESEL(2018-11-15 11:40) Zgłoś naruszenie 130

    Nie umniejszając zasług Jackowi KARPIŃSKIEMU, to twórcy pierwszego udanego ogólnopolskiego systemu informatycznego PESEL spowodowali ISTOTNE usprawnienie funkcjonowania naszej OJCZYZNY. "W nagrodę " obecne barbarzyńskie prawo mści się na nich zabierając emerytury w ramach odpowiedzialności zbiorowej i lży ich jako ubeków.

    Odpowiedz