"Mały Książę" Antoine’a de Saint-Exupéry’ego opowiedziany w nowy sposób. Mała dziewczynka z idealnie poukładanego domu odkrywa magiczny świat małego księcia

W filmie poznajemy Dziewczynkę, której rytm dzieciństwa biegnie według drobiazgowego grafiku zajęć zaplanowanych przez jej idealną mamę. W świecie dziewczynki wszystko biegnie w nieskazitelnym porządku: od porannego mycia zębów po odrabianie lekcji. Pewnego razu na jej biurko trafia tajemniczy rysunek podrzucony przez kogoś z okolicy.

Mała Dziewczynka zaprzyjaźnia się z ekscentrycznym staruszkiem z sąsiedztwa, który przedstawia się jako Lotnik. Nowy znajomy opowiada jej o niezwykłym świecie, gdzie wszystko jest możliwe. Świecie, do którego dawno temu zaprosił go przyjaciel - Mały Książę. Tak zaczyna się magiczna i pełna przygód podróż Dziewczynki do krainy jej własnej wyobraźni i do bajkowego uniwersum Małego Księcia. (opis dystrybutora)

Dubbingowaną animację wyreżyserował Mark Osborne, znany m.in. z filmu "Kung Fu Panda". Film można zobaczyć od najbliższego piątku w kinach.