Brak dialogów oraz zwierzątka uchwycone w komicznych sytuacjach, przywodzących na myśl kultowe fragmenty z „Epoki Lodowcowej”, sprawiają, że bajka dostarcza czystej, niczym nieograniczonej rozrywki.

Dzieciństwo to okres kojarzony z błogą beztroską i zabawą. Takie założenie przyświecało również twórcom animacji „W rytmie dżungli” stworzonej z myślą o najmłodszych fanach animowanej rozrywki. Składają się na nią krótkie, 5-minutowe odcinki, dla których tłem jest pobudzająca wyobraźnię rytmiczna muzyka. Brak dialogów oraz zwierzątka uchwycone w komicznych sytuacjach, przywodzących na myśl kultowe fragmenty z „Epoki Lodowcowej”, sprawiają, że bajka dostarcza czystej, niczym nieograniczonej rozrywki. Serial podbił serca maluchów na całym świecie, o czym świadczy fakt, że prawa do jego emisji zostały wykupione w 180 krajach.

Jedną z bohaterek bajki jest wyjątkowo strachliwa żyrafa, która pewnego dnia uświadamia sobie, jak bardzo jest wysoka. Lęk wysokości sprawia, że od tej pory postanawia poruszać się jak dżdżownica. Wkrótce okazuje się jednak, że takie rozwiązanie wcale nie jest bezpieczne, a na ziemi również czyha wiele niebezpieczeństw. Mali odbiorcy przy okazji tej historyjki przekonają się, że choć strach ma wielkie oczy, to często tak naprawdę nie ma się czego bać. Poznamy również żółwia, któremu coraz bardziej przeszkadza noszona na grzbiecie skorupa.

Pewnego dnia postanawia się z niej uwolnić, co oczywiście poskutkuje zabawnymi wypadkami. Gdy mu się to wreszcie uda, bardzo szybko przekona się, jak cenną ochronę stanowił jego domek i zapragnie szybko do niego wrócić. Gwiazdą serii jest również małpka, która wykaże się niesamowitą kreatywnością w wymyślaniu nowych sposobów na dostanie się do uwielbianych bananów. Dzieci zaprzyjaźnią się także z żabką, jeżem, strusią mamą, pszczółką oraz wieloma innymi mieszkańcami animowanej dżungli.

Oprócz walorów humorystycznych i pobudzającej wyobraźnię oprawy muzycznej, wartość bajki stanowi również nasycona pięknymi kolorami grafika, a każde ze zwierząt urzeka oddanymi z dużą starannością detalami mimiki. Twórcy animacji chcieli pozostać wierni takim wartościom jak rodzina, niczym nieskrępowana zabawa, wysoka jakość i klasyka w najlepszym wydaniu. Sięgnięcie do tradycji animacji oraz niepoddawanie się ówcześnie panującym modom złożyło się na ponadczasowość tego serialu dla najmłodszych.

Polsat JimJam na spotkania z zabawnymi mieszkańcami dżungli zaprasza od poniedziałku do piątku o 8:21 oraz o 12:43 i 17:05 (w środy wyłącznie o 17:05).