Czego Grabowski nie napisał. Instytut Pileckiego odnalazł dokumenty, które władze PRL przekazywały RFN

autor: Hanna Radziejowska17.10.2020, 12:00
Dziś to dyskusja wokół przebiegu terroru III Rzeszy w małych miejscowościach wywołuje największe kontrowersje w Polsce i na świecie. Patrząc na odnalezione zbiory – nie uwzględnia wielu kluczowych dokumentów archiwalnych

Dziś to dyskusja wokół przebiegu terroru III Rzeszy w małych miejscowościach wywołuje największe kontrowersje w Polsce i na świecie. Patrząc na odnalezione zbiory – nie uwzględnia wielu kluczowych dokumentów archiwalnychźródło: ShutterStock

Prof. Jan Grabowski w pracy na temat roli Polaków w mordowaniu Żydów podczas II wojny nie uwzględnił dokumentów, które władze PRL przekazywały RFN. Odnalazł je Instytut Pileckiego.

wróć do artykułu

KioskWersja cyfrowaKioskWersja cyfrowaKioskWersja cyfrowa
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:MAGAZYN Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Reklama

Komentarze (12)

  • Bert(2020-10-17 19:30) Zgłoś naruszenie 257

    co wam sie w tej gazecie POprawnej nagle poprzewracało w głowach ? Zaczęliście być rzetelni ?

    Odpowiedz
  • war(2020-10-17 18:46) Zgłoś naruszenie 214

    Bardzo ciekawy tekst, dziękuję.

    Odpowiedz
  • Austin(2020-10-17 20:53) Zgłoś naruszenie 192

    Czyz 6to nie sam Roman Polanski nazwal w swojej ksiazce przetrzymujaca go kobiete w piwnicy wiedzma ? To byla taka specyficzna wdziecznosc rezysera na sterowanej i sponsorowanej fali antypolonizmu w USA (Pomalowany ptak Jerzego Kosinskiego)Mysle , ze dzisiaj Roman Polanski juz by tego nie powtorzyl, ale co sie stalo- to sie stalo !

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • eant(2020-10-18 09:49) Zgłoś naruszenie 121

    Niemieckiej gazecie dziękujemy za cenzurę.

    Odpowiedz
  • Dagome Iudex(2020-10-18 16:05) Zgłoś naruszenie 812

    O co właściwie chodzi w tym artykule? Przecież to jest bełkot.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • MB(2020-10-18 20:27) Zgłoś naruszenie 72

    To dobry początek porządkowania nieścisłości i manipulacji dokonywanych przez ludzi pokroju Grabowskiego. Problem tkwi w tym że PRL przekazał RFN 80 tys akt spraw - w oryginale i nie mozna się niby ich doszukać. To było wyjątkowo szkodliwe działanie które umożliwiło zacieranie śladów przez morderców a prowokatorom - rewizjonistom pisanie bzdur o postawach Polaków w czasie II w.sw. Ta dokumentacje należy odzyskać - jeśli jeszcze nie została zniszczona przez Niemców- osobiscie nie wierze żeby zniszczyli- raczej dobrze jest ukrywana.

    Odpowiedz
  • Tomek(2020-10-18 17:09) Zgłoś naruszenie 68

    Ten artykuł jest bez sensu. Widać że autorka ma niewielką wiedzę na temat procesu karnego. Jeśli zbierano zeznania przeciwko nazistom, to jakim cudem w tych zeznaniach miałyby się znaleźć informacje na temat zbrodni polskich policjantów czy w ogóle Polaków?

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Cyklon-B(2020-10-18 11:31) Zgłoś naruszenie 30