Dyrektor Instytutu Chopina: Założenie, że artysta może działać jak przedsiębiorca, jest utopią

18.06.2018, 07:13; Aktualizacja: 18.06.2018, 09:41
pieniądze, banknoty, kasa, finanse

Szklener: Pojawiła się propozycja, aby w przypadku twórców osiągających przychody poniżej pewnego progu obowiązkowa składka wynosiła ok. 200 zł, a brakującą kwotę do wysokości składki dostosowanej do średnich zarobków w tym sektorze i zapewniającej minimalne pełne świadczenia ubezpieczeń społecznych uzupełniał specjalny fundusz wspierany przez budżet państwa.źródło: ShutterStock

Chcemy, żeby do końca 2018 r. nie tylko pojawiła się propozycja zmian w ustawie o organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej, ale także aby została poddana konsultacjom środowiskowym - powiedział PAP dyrektor Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina dr Artur Szklener.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Reklama

Komentarze (1)

  • Paweł(2018-09-11 20:09) Zgłoś naruszenie 00

    Ale niech artystów ktorych nie stac na oplacenie normalnego zusu wspierają ci artysci co mają przychodu więcej. Taka solidarnosc zawodowa. Jak ktoś niby gra w filmach czy maluje za 1000zl za mc i go na ZUS nie stac to moim zdaniem powonien sie zastanowić czy nie pojsc na kase do biedronki a nie szukac dotacji z bidzetu bo on jest artysta. No bez jaj.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie