Coś dla koneserów dobrego kina: we Wrocławiu startuje American Film Festival, a tymczasem w stolicy odbędzie się druga edycja Warsaw Korean Film Festival. Wraca też musical „Król swingu” inspirowany filmem Janusza Majewskiego „Excentrycy, czyli po słonecznej stronie ulicy”.
Dziennik Gazeta Prawna
KINO Rozpoczynający się w najbliższy wtorek we Wrocławiu American Film Festival to ponad 100 tytułów do wyboru. Nie zabraknie oczywiście adaptacji literatury. Wśród nowości wyróżnia się z pewnością film Kelly Reichardt „Certain Women” (niedawno zdobył główną nagrodę na festiwalu w Londynie), oparty na opowiadaniach Maile Meloy, oraz najnowszy obraz Toma Forda „Zwierzęta nocy” (nagroda jury w Wenecji), ekranizacja powieści Austina Wrighta. Znakomite i klasyczne już adaptacje zobaczymy w ramach retrospektywy Orsona Wellesa – w programie znalazły się m.in.: „Otello”, „Falstaff” oraz „Proces”. Pełny program na stronie AmericanFilmFestival.pl.
Dziennik Gazeta Prawna
KINO Jeśli zaś nie wybieracie się do Wrocławia, warto odwiedzić warszawskie kino Kultura – tam bowiem odbędzie się druga edycja Warsaw Korean Film Festivalu. W programie znalazły się najnowsze produkcje z Korei Południowej (ciekawych, co kręci się u ich północnych sąsiadów, już teraz zapraszam na festiwal Pięć Smaków), w tym znakomita „Służąca” Park Chan-wooka. Twórca „Oldboya” tym razem wziął na warsztat powieść Sarah Waters „Złodziejka”, przenosząc akcję z Anglii do Korei lat 30. Pięknie zrealizowane, kipiące emocjami wysmakowane dzieło otworzy tegoroczny przegląd. A pełny program znajdziecie na stronie Facebook.com/WarsawKoreanFilm.
TOURNÉE Na trasę koncertową po Polsce wraca musical „Król swingu” inspirowany filmem Janusza Majewskiego „Excentrycy, czyli po słonecznej stronie ulicy”, który dla odmiany był ekranizacją świetnej powieści Włodzimierza Kowalewskiego. Musical już dziś (21.10) na Ergo Arenie zobaczą widzowie z Trójmiasta, a później spektakl odwiedzi: Płock (22.10, Orlen Arena), Bydgoszcz (23.10, Hala Łuczniczka), Toruń (4.11, Arena Toruń), Kielce (6.11, Hala Legionów) oraz Koszalin (12.11, Hala Sportowo-Widowiskowa). Na scenie m.in. Maciej Stuhr i Kuba Badach, reżyseruje Sebastian Gonciarz. Szczegóły i bilety na stronie KrolSwingu.pl.