"Nawet nie wiesz, jak bardzo cię kocham", nowy dokument Pawła Łozińskiego, trafi do kin 23 września. Reżyser "Ojca i syna" po raz kolejny odsłania intymne relacje rodzinne - tym razem filmował rozmowy matki i córki w gabinecie psychoterapeuty.

Pełnometrażowy film (76 min.) Łozińskiego to zapis trudnego intymnego dialogu dwóch kobiet, w którym ujawniają one sobie nawzajem i starają się omówić dawne urazy.

Od dawna skrywane emocje wychodzą na powierzchnię. Terapeuta, prof. Bogdan de Barbaro, zabiera bohaterki podczas sesji w trudną wspólną podróż ku polepszeniu relacji matka-córka.

Matka mówi, że kocha córkę z siłą, "której nie da się opisać", siłą taką, że mogłaby "podnieść ciężarówkę"; przyznaje jednak, że miłość ta ma "zły wyraz".

Córka odpowiada, że w ogóle nie odczuwa miłości matki, że brakuje jej opieki ze strony matki, że od lat - od chwili rozwodu matki i ojca - czuje się bardzo samotna i że sama nie zamierza zakładać rodziny.

Podczas rozmowy o rozwodzie córka zarzuca matce, że matka była wtedy "nieobecna", "obojętna". Matka tłumaczy, że w tamtym okresie nie miała na nic siły, że "nie dawała rady". Obie kobiety płaczą podczas spotkań z terapeutą.

Podczas tegorocznego 56. Krakowskiego Festiwalu Filmowego za dokument "Nawet nie wiesz, jak bardzo cię kocham" przyznano nagrodę Srebrnego Lajkonika dla - jak uzasadniono - "skromnego, wielkiego filmu".

Paweł Łoziński (ur. 1965 w Warszawie), reżyser, scenarzysta, operator i producent, syn reżysera-dokumentalisty Marcela Łozińskiego, ma w dorobku m.in. filmy dokumentalne: "Kratka" (1996), "Siostry" (1999), "Chemia" (2009), "Ojciec i syn" (2013), "Werka" (2014). Otrzymał nagrody i wyróżnienia m.in. na festiwalach w: Berlinie, Paryżu, Nowym Jorku, Teheranie, Mińsku, Krakowie, Gdyni i Łodzi.