Monotonne życie nie do końca szczęśliwego drobnego cukiernika zmienia się, gdy pewna staruszka nauczy go receptury na pyszne nadzienie, słodkie z fasoli.
Media

W otoczeniu bieli kwitnących wiśni Japończyk Sentaro prowadzi budkę, w której sprzedaje wypieczone przez siebie ciasta z nadzieniem. Ale nie jest to nadzienie zwyczajne. To tradycyjna japońska, słodka pasta z fasolki. Pewnego dnia do Sentaro przychodzi staruszka Tokue. Zdradza mu nieśmiało, że wyrabianie takich tradycyjnych ciast było zawsze jej marzeniem. Na dowód swoich umiejętności zostawia właścicielowi budki zawiniątko z nadzieniem własnej roboty. Sentaro jest nieufny, ale próbuje, gdy Tokue już dawno nie ma. Jej pasta okazuje się przepyszna. Szczęśliwa Tokue uczy go swojej metody uzyskiwania pasty, która jest rozchwytywana przez klientów. Film jest adaptacją bestsellerowej japońskiej powieści Duriana Sukegawy.

Japońska opowieść w reżyserii Naomi Kawase pojawi się na ekranach polskich kin już jutro, 5 sierpnia. W rolach głównych występują: Kirin Kiki, Masatoshi Nagase, Kyara Uchida.