Prace ponad 50 artystów z kilkunastu krajów, będące odzwierciedleniem najnowszych nurtów sztuki europejskiej, od piątku będzie można zobaczyć we Wrocławiu na wystawie Biennale Młodej Sztuki Europejskiej.

Biennale Młodej Sztuki Europejskiej to odbywający się od 2000 r. międzynarodowy projekt artystyczny prezentujący najnowsze tendencje sztuki europejskiej. Prezentacja twórczości artystów z różnych krajów europejskich odbywa się w postaci podróżujące po poszczególnych krajach wystawy. Główną ideą Biennale jest wymiana artystyczna pomiędzy krajami europejskimi. Wystawa skupia się na prezentacji twórczości charakteryzującej pokolenie artystów do 35. roku życia.

W tym roku wystawę będzie można zobaczyć we Wrocławiu w ramach programu artystycznego Europejskiej Stolicy Kultury. Na ekspozycji, która zostanie otwarta w piątek w Centrum Kongresowym przy Hali Stuleci zgromadzono prace 56 artystów z Hiszpanii, Włoch, Portugalii, Francji, Polski, Łotwy i Danii.

„Ta wystawa stwarza możliwość promocji rodzimej kultury oraz zaprezentowania przez polskich artystów swojej twórczości. Równocześnie polscy i zagraniczni widzowie będą mieli okazję zobaczyć w jednym miejscu wyjątkowe prace przedstawicieli młodej sztuki z całej Europy” – powiedziała Ewa Sułek, kuratorka polskiej sekcji Biennale.

Prace prezentowane na ekspozycji zostały wykonane z wykorzystaniem różnych form. To zarówno malarstwo, rysunek, fotografia, jaki i rzeźba, instalacje oraz wideo.

Wystawę będzie można zwiedzać do 31 lipca.

Tegoroczna edycja Biennale Młodej Sztuki Europejskiej rozpoczęła się jesienią 2015 r. w podparyskim Montrouge, w centrum sztuki Beffroi, skąd w kwietniu przemieściła się do Danii. Z Wrocławia wystawa pojedzie w sierpniu na Łotwę, a w 2017 r. do Włoch, Hiszpanii i Portugalii.