Z początkiem lipca w przepięknej scenerii Wzgórz Dylewskich w ogrodach Pałacu Pacółtowo k. Ostródy rusza pierwsza edycja Art & Music Festival. Wydarzenie to będzie serią kameralnych koncertów, pokazów kina plenerowego poświęconego ikonom sztuki i mody oraz aktywności rekreacyjnych, pod wspólnym hasłem "Poczuj klimat Dylewskich Wzgórz".

Przez cały lipiec na plenerowej scenie wystąpią wyjątkowi artyści zarówno z kraju, jak także z zagranicy. Dodatkowo, na gości festiwalu będzie czekać wiele atrakcji, dzięki którym spędzenie całego dnia w Pacółtowie będzie prawdziwą przyjemnością.

Art & Music Festival jest pierwszym tego typu wydarzeniem organizowanym w regionie Wzgórz Dylewskich, które ma na celu promocję oraz wsparcie młodych i wybitnie utalentowanych wykonawców przy jednoczesnym zapewnieniu wartości artystycznych na najwyższym poziomie dzięki wykonawcom uznanym od lat. Podczas tegorocznej edycji organizatorzy festiwalu zaplanowali aż 5 wydarzeń muzycznych ‐ od recitalu, koncertu kameralnego, po występ orkiestry z udziałem wybitnych solistów ze świata jazzu, klasyki, etno, folk i otwartej improwizacji. Po wieczornych koncertach na uczestników festiwalu będą czekały plenerowe pokazy filmów o ikonach sztuki i muzyki takich jak: Jackson Pollock, Frida Kahlo, Amadeo Modigliani, Jean Michel Basquiat czy Banksy.

Wzgórza Dylewskie rozbrzmią muzyką już 2 lipca 2016 roku za sprawą Ani Brody - niezwykle oryginalnej artystki łączącej w swoich autorskich piosenkach niesamowicie wyrazisty głos i brzmienie cymbałów wileńskich. Kilka dni później (9 lipca) wystąpi wybitny pianista jazzowy Sławek Jaskułe, który swoimi pięknymi melodiami dostarcza swoim słuchaczom magicznych muzycznych przeżyć. Następnie, czwartek 15 lipca będzie okazją do spotkania z muzyką jazzową w trakcie kameralnego recitalu wybitnego polskiego wokalisty Stanisława Soyki oraz promującego eklektyzm muzyczny Włodzimierza Kiniorskiego (Kiniora). Festiwal zakończy się serią dwóch koncertów wyjątkowej World Orchestry, która skupia wybitnych solistów z Europy, Azji, Afryki i obu Ameryk.

2 lipca o godz. 20:00 zagra i zaśpiewa Ania Broda / o godz. 21:30 pokaz filmu "Frida"

9 lipca o godz. 17:00 zagra Sławek Jaskułke / o godz. 21:30 pokaz filmu "Modigliani ‐ Pasja Tworzenia"

15 lipca o godz. 19:00 zagra Kinior i Soyka, a zaśpiewa Grażyna Szapołowska / o godz. 22:30 pokaz filmu "Pollock"

21 lipca o godz. 18:00 zagra i zaśpiewa World Orchestra / o godz. 22:30 pokaz filmu "Basquiat ‐ Taniec ze śmiercią"

24 lipca o godz. 18:00 zagra i zaśpiewa World Orchestra / o godz. 22:30 pokaz filmu "Wyjście przez sklep z pamiątkami"

Wybrane koncerty biletowane. Więcej informacji na stronie: ArtAndMusicFestival.pl >>>

Art & Music Festival to kameralne wydarzenie kulturalne o niezobowiązującym charakterze, które ma szansę przyciągnąć fanów różnych gatunków muzycznych - zaczynając od klasycznego jazzu, po piosenkę aktorską, na folkowej improwizacji kończąc. To także wyjątkowe wydarzenie dla miłośników kina.

To jednak więcej niż festiwal artystyczny. Możliwość jazdy konno, gry w tenisa czy pikniku w przepięknej, iście toskańskiej scenerii to tylko wybrane atrakcje, które czekają na gości festiwalu. Każdy może wybrać coś dla siebie i połączyć koncert z kilkudniowym pobytem na pięknych Mazurach, odpoczywając i jednocześnie obcując z ulubioną muzyką oraz kulturą na łonie natury.

"Wiemy, że aby poczuć prawdziwy klimat Wzgórz Dylewskich trzeba pozwolić sobie na odrobinę relaksu - przekonuje Leszek Skawiński, dyrektor zarządzający Pałacu Pacółtowo, organizator Festiwalu. - Dlatego zachęcamy, aby przyjechać do Pacółtowa na dłużej. Znajdą tu coś dla siebie zarówno osoby ceniące sobie ciszę i spokój, jak również Ci, którzy preferują aktywny wypoczynek. Dzień spędzony w naszych ogrodach wzbogacony o wspaniałą dawkę przeżyć artystycznych w postaci plenerowych koncertów jest gwarancją odpoczynku od codziennego pośpiechu i miejskiego zgiełku" - dodaje Skawiński.

Dla uczestników festiwalu, ale również dla wszystkich chętnych organizatorzy zaplanowali między innymi:

- możliwość jazdy konnej po największym terenie jeździeckim w Polsce i prawdopodobnie jednym z największych w Europie pod okiem profesjonalistów;

- piknik w pałacowych ogrodach w otoczeniu parku oraz połaci zielonych łąk i pastwisk z widokiem na przepiękne Wzgórza Dylewskie;

- degustacja eco kuchni w pałacowej restauracji, gdzie większość dań przygotowywana jest z własnych, ekologicznych hodowli i produkcji jak m.in. drób z wolnych wybiegów, wołowina z bydła francuskich ras Charolaise i Limousine wypasanych na ekologicznych pastwiskach czy ryby z własnego stawu.

Z uwagi na ograniczoną ilość miejsc, aby móc skorzystać z wybranych atrakcji konieczna jest wcześniejsza rezerwacja (tel. +48 89 641 23 00, e-mail: kontakt@artandmusicfestival.pl)

A to wszystko na bliskich Mazurach!

Położony w malowniczej scenerii Wzgórz Dylewskich Pałac Pacółtowo jest połączeniem arystokratycznej tradycji i luksusu współczesnego relaksu. Oferuje liczne atrakcje zarówno dla gości pragnących wypocząć w obiektach SPA lub po prostu spacerując po zielonych krajobrazach Wzgórz, jak i tych preferujących aktywne spędzanie wolnego czasu na korcie tenisowym, w basenie czy dla miłośników jazdy konnej. Liczne atrakcje oferowane przez Pałac Pacółtowo sprawiają, że jest to miejsce idealne do spędzenia miłych chwil w ciepłe lipcowe dni, a każdy z gości będzie mógł odpocząć od miejskiego zgiełku spędzając czas z najbliższymi lub sam na sam z naturą i kulturą.