Premierę musicalu „Zakonnica w przebraniu”, stworzonego na podstawie filmu z Whoopi Goldberg, przygotowuje Teatr Muzyczny w Poznaniu. Premiera zaplanowana jest na październik, obsadę wyłoni prowadzony właśnie casting.

Poznańska realizacja w reżyserii Jacka Mikołajczyka będzie polską prapremierą musicalu. Premiera dzieła z muzyką Alana Mankena odbyła się w 2009 roku w Londynie. Trzy lata później musical trafił na Broadway.

Jak podkreślił w poniedziałek na konferencji prasowej kierownik muzyczny spektaklu Piotr Deptuch, publiczność usłyszy przeboje odwołujące się do najlepszych wzorców muzyki tanecznej lat ’70 ub. wieku. Wśród wykonywanych utworów znajdą się m.in. „Take me to heaven”, „Raise your voice”, czy tytułowy przebój „Sister act”.

Przekładu na język polski dokonał Jacek Mikołajczyk. W trakcie konferencji prasowej reżyser powiedział, że zrezygnował z dostosowywania dzieła do polskich realiów, rzecz będzie dziać się w USA lat ’70. Zdecydował się za to utrzymać polską, znaną z filmu wersję tytułu "Sister Act".

Obsadę musicalu wyłoni trwający właśnie w Teatrze Muzycznym casting do którego, , jak poinformowali realizatorzy, zgłosiło się przeszło 220 osób z całej Polski.

Za scenografię i ruch sceniczny odpowiada Ewelina Adamska-Porczyk. Scenografię projektuje Grzegorz Policiński.

„Zakonnica w przebraniu" przedstawia historię piosenkarki Deloris, która jest przypadkowym świadkiem morderstwa dokonanego przez kochanka. W ramach pomocy oferowanej przez policję, główna bohaterka zostaje wysłana do klasztoru. Kasowy film z Whoopi Goldberg w reżyserii Emile Ardolino miał swoją premierę w 1992 roku.