Wydarzenia, na które warto się wybrać. Muzyka, film, książki. Zobacz
Kultura Dalekiego Wschodu to temat Festiwalu Światła, który wystartuje w warszawskich Łazienkach 2 sierpnia. Do końca miesiąca będzie można posłuchać tradycyjnej muzyki chińskiej oraz zobaczyć autorski spektakl „Z mroku” Leszka Mądzika. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny.
Trzecia edycja Festiwalu Książki Dziecięcej Tere-Fere w ten weekend. Na Mysiej 3 w stolicy odbędą się spotkania autorskie, warsztaty i zabawy dla dzieci. Wstęp wolny.
Koncert z okazji 71. rocznicy Powstania Warszawskiego z muzyką z serialu „Czas honoru”. Dzisiaj (31.07), godz. 20.00, na placu Krasińskich w Warszawie. Wystąpią m.in. Orkiestra Symfoniczna ArtBel Enesemble, chór Uniwersytetu Wrocławskiego Gaudium oraz chór Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.
„Noc książek” w sieci Multikino. W piątek (31.07) od godz. 22 będzie można zobaczyć: premierowo „Papierowe miasta”, „Gwiazd naszych winę”, „Najdłuższą podróż” oraz „Z dala od zgiełku”.
Victoria Hanna z Izraela wystąpi w Synagodze Pod Białym Bocianem we Wrocławiu. Koncert w niedzielę (2.08) o godz. 19.
Curly Heads, czyli zespół Dawida Podsiadły, zaprezentuje swój rockowy materiał w sopockiej Zatoce Sztuki 6 sierpnia.
Zespół Lao Che zagra materiał z płyty „Powstanie Warszawskie”, a Maleo Reggae Rockers wraz z wokalistkami zaprezentują program „Panny Wyklęte: Wygnane”. To wszystko w ramach wROCK for Freedom, 1 sierpnia, w Parku na Wyspie we Wrocławiu.
His Infernal Majesty, czyli fiński zespół HIM, ponownie w Polsce. Ville Valo i jego ekipa (z nowym perkusistą) zagrają w warszawskiej Stodole (5.08) i gdańskim B90 (6.08). Nie powinno zabraknąć przebojów w stylu „Join Me in Death” czy HIM-owej wersji „Wicked Game” Chrisa Isaaka.