Najważniejszym wydarzeniem muzycznym z pewnością był koncert "Flower power" Ani Rusowicz. z głośników zabrzmiały największe przeboje lat 60-tych i 70-tych. Artystce na scenie towarzyszyli zaproszeni goście, m.in. Natalia Przybysz, Natalia Sikora, Dawid Podsiadło czy Gienek Loska. Podczas wykonywania utworu "Hey Jude" ludzie zaczęli rozrywać wręczone im wcześniej woreczki z proszkiem holi. Nad publicznością uniosła się wtedy tęczowa mgiełka, która opadając zamieniła bawiącą się młodzież w wielobarwne postacie.

Tego dnia na głównej scenie wystąpiły też zespoły "Within Temptation" z gościnnym udziałem Piotra Roguckiego czy "Dream Theater" z rewelacyjnym gitarzystą Johnem Petruccim. Koncerty zakończył zespół "Coma", laureat Złotego Bączka, czyli nagrody za najlepszy występ ubiegłorocznego Woodstocku. Na szczególną uwagę zasługuje jednak koncert francuskiej formacji "Shaka Ponk". Świetna muzyka, doskonałe wizualizacje, industrialna charakteryzacja i charyzma artystów sprawiły, że jest to mocny pretendent do tytułu najlepszego koncertu tego roku w Polsce.

Hasłem każdego Przystanku Woodstock jest "Miłość, Przyjaźń, Muzyka. Stop przemocy, stop narkotykom". W tym roku WOŚP szczególną uwagę zwraca też na problem z dopalaczami. Na terenie festiwalu został zatrzymany 36-letni mieszkaniec Krakowa, który posiadał przy sobie 214 tabletek, 57 zawiniątek z zawartością suszu roślinnego oraz woreczki zawierające środki narkotyczne. Mężczyzna ma usłyszeć zarzut usiłowania wprowadzenia do obrotu znacznej ilości narkotyków. Grozi mu kara 12 lat pozbawienia wolności.

Drugi dzień Przystanku Woodstock, to 23 koncerty na czterech scenach. Najciekawiej zapowiada się koncert brytyjskiej grupy "Modestep", łączącej rock z dubstepem. W namiocie Akademii Sztuk Przepięknych planowany jest spektakl teatru 6. piętro "Central Park West". Wcześniej w ASP uczestnicy festiwalu będą mogli spotkać się i porozmawiać ze zwycięzcą Dakaru Rafałem Sonikiem, współtwórcą gry Wiedźmin Marcinem Iwińskim oraz psycholog Marią Rotkiel.

Jeszcze przed rozpoczęciem koncertów, Greenpeace planuje przed sceną główną zorganizować happening. Zamierza ułożyć obraz składający się z 5 tysięcy osób.

Relacja na żywo z dużej sceny od godz. 15:00: