Wreszcie po serii kryminalnych seriali skandynawskich osadzonych we współczesnej rzeczywistości w bardzo dobrych „Zbrodniach namiętności” cofamy się do Szwecji połowy ubiegłego wieku.

Trwa szybki rozwój gospodarczy, zaczęła się rozbudowa państwa opiekuńczego, świat poznał już stworzoną przez Astrid Lindgren Pippi Pończoszankę, a Ingmar Bergman jest po nominacji do Złotej Palmy za „Okręt do Indii”. Dagmar Lange, jako Maria Lang, publikuje wtedy (rok 1949) swoją pierwszą powieść „Śmierć ukochanych”. Jej kryminał wywołuje skandal, bo zawiera wątki homoseksualne. Oczywiście dzięki kontrowersjom książka odnosi sukces i Lang napisze jeszcze kilkadziesiąt kryminałów, co da jej przydomek szwedzkiej Agathy Christie. Aż dziw bierze, że na poważnie twórcy filmowych kryminałów zainteresowali się nią dopiero niedawno.

Dzięki temu powstał serial „Zbrodnie namiętności”, który pokaże kanał Ale Kino+. Kryminalne historie przyciągają tu klimatem. Wreszcie po serii kryminalnych seriali skandynawskich osadzonych we współczesnej rzeczywistości w bardzo dobrych „Zbrodniach namiętności” cofamy się do Szwecji połowy ubiegłego wieku.

Zbrodnie namiętności | Ale kino+ | godz. 20.10