Dyrekcja Muzeum Tatrzańskiego w Zakopanem zachęca do wirtualnego zwiedzania swoich placówek w trakcie zagrożenia epidemicznego. Za pomocą komputera lub urządzeń mobilnych można odwiedzić Gmach Główny oraz Muzeum Stylu Zakopiańskiego w willi Koliba. Muzeum Tatrzańskie zachęca także do czytania książek związanych z Tatrami, Zakopanem i Podhalem.

W związku z zagrożeniem epidemicznym związanym z rozprzestrzenianiem koronawirusa Muzeum Tatrzańskie jest nieczynne dla zwiedzających do odwołania. Decyzją władz państwowych funkcjonowanie wszystkich instytucji kultury zostało zawieszone.

„Chcielibyśmy uprzyjemnić ten niełatwy czas. Wśród propozycji, jakie przygotowaliśmy jest wirtualne zwiedzanie Muzeum Tatrzańskiego. Warto sięgnąć też po tytuły książek związanych z Tatrami, Zakopanem i Podhalem. Mamy nadzieję, że przynajmniej na chwilę oderwiemy naszych fanów od niespokojnych myśli. Mocno wierzymy, że kultura czyni życie piękniejszym i pomaga przeżyć trudne chwile” – powiedziała PAP dyrektor Muzeum Tatrzańskiego Anna Wende–Surmiak.

Na wirtualne zwiedzanie Muzeum Tatrzańskiego warto wybrać się tym bardziej, że Gmach Główny oraz Muzeum Stylu Zakopiańskiego w willi Koliba przechodzą obecnie gruntowną renowację i zmianę ekspozycji. Wirtualne Muzeum Tatrzańskie jest dostępne pod adresem www.muzeumtatrzanskie.pl/wirtualny-spacer/.

Wśród tytułów proponowanych przez Muzeum Tatrzańskie są książki publikowane przez tę placówkę, jak „Katalog prac Witkacego” czy „Notatnik Fotograficzny Władysława Hasiora”.Za pomocą mediów społecznościowych Muzeum Tatrzańskie począwszy od wtorku będzie opowiadać o postaciach związanych z Tatrami, książkach, sztuce i przyrodzie tatrzańskiej.