Przygodowy „Sokół z masłem orzechowym", dramat biograficzny „Judy" Ruperta Goolda oraz „Jak zostałem gangsterem" Macieja Kawulskiego - to najciekawiej zapowiadające się kinowe premiery weekendu. Ponadto widzowie zobaczą m.in. legendarny musical „Koty" w reżyserii Toma Hoopera oraz komedię „Deerskin" Quentina Dupieux.
Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa

Akcja filmu zaczyna się w latach 70-tych – już wtedy młody Bohater wie, że adrenalina smakuje bardziej niż mleko w proszku. Z czasem odkrywa też pragnienie pieniędzy, władzy i bycia ponad prawem. Rozpoczyna się transformacja, a jego gangsterski talent rozkwita. Wspólnie z przyjacielem buduje własną armię.

Gatunek: sensacyjny
Reżyser: Maciej Kawulski
Aktorzy: Marcin Kowalczyk, Jan Frycz, Tomasz Włosok

Sokół z masłem orzechowym

Zak jest wyjątkowym chłopakiem i zrobi wszystko, by spełnić swoje niezwykłe marzenie – chce podbić świat amerykańskiego wrestlingu. Na swojej drodze przypadkiem spotyka Tylera, drobnego złodziejaszka o wielkim sercu, który wbrew wszystkiemu i wszystkim decyduje się mu pomóc. Zak i Tyler wyruszają w pełną przygód podróż, która stanie się początkiem prawdziwej przyjaźni.

Gatunek: komedia, przygodowy
Reżyser: Michael Schwartz, Tyler Nilson
Aktorzy: Shia LaBeouf, Dakota Johnson, Zack Gottsagen

Judy

Judy Garland, cudowne dziecko sceny i wielkiego ekranu, dziewczyna, która podbiła serca światowej publiczności dzięki niewinnej urodzie, niezwykłemu głosowi i szczególnej charyzmie. Wraz z wielkim sukcesem przyszła samotność, nieszczęśliwe miłości, cztery burzliwe małżeństwa, a z czasem coraz mniejsze zainteresowanie publiczności, gorsze kontrakty, chałtury. W tym właśnie momencie życia poznajemy Judy Garland w filmie Ruperta Goolda. Zmęczona życiem artystka, której największym pragnieniem jest zapewnienie spokojnego bytu swoim ukochanym dzieciom. Żyjąca marzeniami kobieta, która pogodziła się prawie z faktem, że najlepsze już za nią. I wtedy pojawia się niezwykła propozycja. Okazuje się, że w Londynie, Judy Garland wciąż jest wielką gwiazdą, a publiczność pragnie oglądać ją na najlepszych scenach. Czy Judy jest wciąż gotowa na kolejny skok w nieznane? Czy aby zapewnić szczęście dzieciom, zdecyduje się zostawić je na długie miesiące? Czy tajemniczy młody mężczyzna, może być tym na którego czekała całe życie?

Gatunek: dramat biograficzny
Reżyser: Rupert Goold
Aktorzy: Renée Zellweger, Jessie Buckley, Rufus Sewell

Koty

Ludzko-koci świat otulony magią i pełną pasji muzyką. Legendarny musical skomponowany przez Andrew Lloyda Webbera 40 lat temu spowija znany niemal wszystkim przebój „Memory" wykonywany przez starą kocicę Grizabellę.

Gatunek: musical
Reżyser: Tom Hooper
Aktorzy: Francesca Hayward, Laurie Davidson, Judi Dench

Deerskin

Bohaterką czarnej komedii Quentina Dupieux jest… kurtka z frędzlami. To ona staje się fetyszem niejakiego Georges’a, przegranego gościa, który po zakupie zamszowego ciucha zaczyna marzyć o sławie filmowca. Wydawszy ostatnie pieniądze, mężczyzna błąka się po francuskiej prowincji, z każdym dniem zbliżając się coraz bardziej do granicy obłędu. Zaczepia ludzi, gada z frędzlami, chwyta za kamerę, snuje się po wzgórzach. W siatkę swoich fantazji, zmyśleń i kłamstw wciąga miejscową barmankę, która nocami hobbystycznie przemontowuje stare produkcje.

Gatunek: komedia
Reżyser: Quentin Dupieux
Aktorzy: Jean Dujardin, Adèle Haenel, Albert Delpy

The Grudge: Klątwa

Rayburn Drive 44. Pod tym adresem stoi cichy dom, z którego wydobywają się dziwne odgłosy. Tak, zamordowano tam kogoś. To miejsce jakby emanuje demoniczną energią. Z jakiegoś powodu jest przeklęte. Tajemnicza sprawę bada detektyw Muldoon (Andrea Riseborough), która odkrywa kolejne powiązane zbrodnie.

Gatunek: horror
Reżyser: Nicolas Pesce
Aktorzy: Andrea Riseborough, Demian Bichir, John Cho

Wszystko dla mojej matki

Ola ma siedemnaście lat. Chłopięca w ruchach, wielkie, niebieskie oczy ma wciąż zasłonięte włosami. Obgryzione paznokcie, ręce pełne blizn po samookaleczaniu. Za ciągłe ucieczki z domu dziecka sąd umieścił ją w zakładzie poprawczym. Nie ma fajnych ubrań ani drogiego telefonu. W przeciwieństwie do innych dziewczyn nie chce w zamian za papierosy i drobne sumy świadczyć dozorcy usług seksualnych. Jedyne, czego pragnie, to odzyskać matkę. Dziewczyna trenuje zawzięcie lekkoatletykę. Wierzy, że jeśli zacznie osiągać sukcesy na zawodach, matka ją odnajdzie. Ta jej „oddzielność” od świata sprawia, że staje się ofiarą przemocy.

Gatunek: dramat
Reżyser: Małgorzata Imielska
Aktorzy: Zofia Domalik, Maria Sobocińska, Malwina Laska

Urwis

Urwis od szczeniaka żył w luksusie, nauczony, że na jedno szczeknięcie ma do dyspozycji służbę, miski pełne serdelków i drapanie za uchem. Niestety jego ukochana Pani po długim i szczęśliwym życiu przenosi się do wieczności, a jej spadkobiercy nie lubią czworonogów. Z dnia na dzień rozpieszczony kanapowiec Urwis traci dach nad głową i jedyną bliską osobę. Sam w dzikim, pełnym niebezpieczeństw świecie musi nauczyć się panujących tam reguł: na kogo warknąć, a komu pomerdać, w którym śmietniku szukać smacznych kąsków, a co najważniejsze – jak znaleźć prawdziwego przyjaciela. Trzeba przyznać, że sam sobie nie ułatwia zadania, bo wszystkich wokół traktuje z wyższością i niechęcią. Czeka go więc trudna szkoła życia, dopóki nie zrozumie, że zamiast pokazywać kły lepiej wyciągnąć do innych łapę. Na szczęście spotka na swojej drodze pewną początkującą piosenkarkę, która co prawda mieszkanko ma malutkie, ale serce wielkie.

Gatunek: animacja, komedia
Reżyser: Kevin Johnson