Wróbel: „Kler” czy „Bogowie”?

autor: Jan Wróbel05.10.2018, 07:18; Aktualizacja: 05.10.2018, 07:45
Jan Wróbel

Jan Wróbelźródło: DGP
autor zdjęcia: Wojtek Gorski

W „Polityce” reżyser „Kleru” broni się przed napaściami – usłyszałem w radiowym przeglądzie prasy. Rzeczywiście, Wojciech Smarzowski uznał, jak widać, że kurs „rety, biją” jest wygodną dla niego formą debaty nad filmem, który, przecież, zawiera płycizny – zaskakujące w dziele jednego z najlepszych reżyserów na Ziemi, tej Ziemi. Kiedy czytam, że czuł się „osaczony Kościołem”, to rozumiem, dlaczego obok doskonałych scen zobaczymy i sceny karykaturalne, i agitacyjne.
wróć do artykułu

KioskWersja cyfrowaKioskWersja cyfrowaKioskWersja cyfrowa
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:MAGAZYN Dziennik Gazeta Prawna

Reklama

Komentarze (7)

 • Vii...(2018-10-14 18:16) Zgłoś naruszenie 10

  a po co i na co kościół, religia, katolicyzm ? Religia jest dla naiwnych. Zlikwidujmy, najlepiej od ręki i zapomnijmy a majątek oddajmy na szkoły, szpitale

  Odpowiedz
 • PJP2(2018-10-06 01:25) Zgłoś naruszenie 24

  Czytaj mądry esej wraz z dyskusją: Post-modernizm: Kościół: „Czy jest jeszcze 10 Sprawiedliwych?” (6): https://wprawo.pl/2018/09/24/post-modernizm-kosciol-czy-jest-jeszcze-10-sprawiedliwych-6/

  Odpowiedz
 • fakty(2018-10-05 20:57) Zgłoś naruszenie 2814

  Każdy kto widział Kler wie że film pokazuje postępowanie kleru w sposób mocno złagodzony. Akurat mamy możliwość porównania zdarzeń przedstawionych w filmie z faktami z ostatnich czasów . W filmie mamy wątek kiedy policjant zatrzymuje duchownego za wykroczenie drogowe, kończy się na tym że policjant dostaje polecenie od przelożonego że ma odstąpić od czynności slużbowych wobec księdza. W realu polski hierarcha zatrzymany za wykroczenie doprowadził do zwolnienia policjanta z pracy, zorganizował rewizję w domu jego i jego starych rodziców doprowadził rodzinę policjanta z 2 dzieci do nędzy. W imię milości bliźniego.

  Odpowiedz
 • Fryd(2018-10-05 12:17) Zgłoś naruszenie 1644

  "Kler" jest filmem, w którym rzeczywisty problem pokazany jest w skrajnie nieuczciwy sposób. Ale to nie dziwi, jeżeli film zrobił antyklerykał o wiadomym pochodzeniu. Nie łudźmy się - ci ludzi nie chcą pomóc Kościołowi, bo nie chcą w ogóle żadnego Kościoła. Oni chcą, żeby katolicyzmu w ogóle nie było. Szkoda tylko, że tak wielu ludzi daje się prowadzać za nos różnym Smarzowskim i innym. Zachęcam to zwrócenia się w stronę katolickiej Tradycji. Bo co powiesz na sądzie ostatecznym ? Że zamiast do spowiedzi, poszedłeś na "Kler" : ) ?

  Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie