Dwa nowe seriale „Za marzenia” i „Leśniczówka” oraz niezwykłe show „Big Music Quiz” ze Sławomirem w roli prowadzącego, a także nowe sezony ulubionych seriali czekają na widzów już od 26 lutego na antenach Telewizji Polskiej. Wiosenna oferta to także premiery Teatru Telewizji, programów publicystycznych i rozrywkowych.

Już w najbliższy poniedziałek, 26 lutego w TVP2 premierowy odcinek serialu „Za marzenia”. To historia trójki przyjaciół, którzy z młodzieńczą energią i głowami pełnymi marzeń stają u progu dorosłego życia: Zosi, dyplomowanej psycholog (Maja Bohosiewicz), Anki, charakteryzatorki na planie hitowej telenoweli (Anna Karczmarczyk) i Bartka, typowego „jutromena” (Piotr Nerlewski). Od 2 marca, w TVP1 zagości nowość - telenowela „Leśniczówka”. W niezwykłą opowieść o rodzinnych tajemnicach zabiorą widzów m.in. Jolanta Fraszyńska, Marek Bukowski, Weronika Książkiewicz i Michał Czernecki.

Wiosną do TVP powrócą nowe sezony znanych i lubianych seriali. W Jedynce 25 marca - drugi sezon serialu „Wojenne dziewczyny”. We wtorkowe wieczory, od 27 lutego, o nowej porze (godz. 21:35) na antenie Jedynki pojawi się serial „Pensjonat nad rozlewiskiem”.

Ponadto widzowie obejrzą swoje ulubione seriale i telenowele m.in.: „Korona królów” (TVP1), „Klan”(TVP1), „Ojciec Mateusz” (TVP1), „Komisarz Alex” (TVP1), „Barwy szczęścia” (TVP2), „Na sygnale” (TVP2), „M jak miłość"(TVP2), „rodzinka.pl” (TVP2) oraz „O mnie się nie martw” (TVP2).

Niedzielne wieczory w Dwójce to od 11 marca spotkania ze Sławomirem Zapałą, aktorem, showmanem i piosenkarzem, który poprowadzi muzyczne show „Big Music Quiz”, w którym dwie drużyny złożone z czterech Gwiazd będą musiały wykazać się słuchem, refleksem, znajomością muzyki poczuciem humoru. Wiosną Telewizja Polska stawia też na cieszące się nieustającą sympatią widzów teleturnieje: „Jaka to melodia?” prowadzona przez Roberta Janowskiego (TVP1), „Jeden z dziesięciu” (TVP1) Tadeusza Sznuka, „The Wall. Wygraj marzenia”, którego gospodarzem jest Paweł Orleański. Ponadto w TVP2 widzowie będą mogli oglądać ulubioną „Familiadę”, która będzie emitowana codziennie o godz. 14:00. Nie zabraknie „Koła fortuny” z Rafałem Brzozowskim i Izabellą Krzan (TVP2), „Postaw na milion”(TVP2) z Łukaszem Nowickim oraz „Kocham Cię, Polsko!”.

Wiosenna ramówka TVP2 ponownie wypełni się wspaniałymi smakami i zapachami wypieków. „Bake off – Ale Ciacho!” wraca w nowej odsłonie, z nową porą emisji! Od marca program będzie można oglądać w niedzielę, o godz. 15:20. O dobre samopoczucie uczestników, ciepłą, rodzinną atmosferę zadbają prowadzące Marcelina Zawadzka i Katarzyna Kołeczek oraz jurorzy Michał Bryś i Krzysztof Ilnicki.

Od 8 kwietnia (niedziela), o godz. 21:15 Jedynka zaprosi na wieczorny, cykliczny program rozrywkowy „Od Opola do Opola” promujący polską piosenkę i festiwal w Opolu. Andrzej Krzywy i Ifi Ude, jako gospodarze muzycznego talk-show, prezentować będą gwiazdy polskiej sceny muzycznej. Dwójka natomiast od 10 marca w soboty (godz. 21:35) będzie wraz z Grzegorzem Halamą bawić widzów w programie „Ludzik, czyli One Man Show”. Ponadto w Dwójce zagości również satyryczny mini serial „La La Poland” z udziałem aktorów warszawskich teatrów i twórców Kabaretu na Koniec Świata.

Od poniedziałku do piątku w TVP1 o 20.20 Jacek Łęski i Agnieszka Świdzińska na antenie Jedynki poprowadzą nowy program „Alarm!”, w którym nie zabraknie dziennikarskich interwencji, śledztw i opowieści o realnych problemach Polski i Polaków.

Późnym wieczorem Rafał Porzeziński spotka się z widzami Jedynki w programie „Ocaleni”. Prowadzący przedstawi historie ludzi, którzy doświadczyli piekła uzależnienia. W każdy czwartek na antenie Jedynki w „Magazynie 997” pojawi się Dariusz Bohatkiewicz. Magazyn prezentuje autentyczne, niewykryte sprawy kryminalne, a realizująca go ekipa wraz z policją poszukuje sprawców zdarzeń, groźnych przestępców. „Zakupy pod kontrolą” to kolejna propozycja na niedzielny wieczór z Dwójką. Kuba Korczak i Dariusz Kuźniak, doświadczeni szefowie kuchni, specjaliści od wartościowego żywienia wezmą pod lupę nawyki kulinarne i zakupowe Polaków.

W TVP1 wiosną znane i lubiane programy popularnonaukowe i publicystyczne o nowych porach emisji. Pasjonujący świat nauki w „Sondzie2” Tomasza Rożka w każdą niedzielę o godz. 14:00. Od 1 marca „Magazyn Śledczy Anity Gargas” w każdy czwartek o godz. 22:25. Od 27 lutego Jan Pospieszalski zaprosi na swój program „Warto Rozmawiać” w każdy wtorek o godz. 20:30. Michał Olszański spotka się z widzami Dwójki w „Magazynie Ekspresu Reporterów” we wtorki o godz. 21.55.

Każdego poranka od poniedziałku do niedzieli widzów Dwójki (od 3 marca już od 7:55) witać będą popularne pary gospodarzy „Pytania na Śniadanie”: Marzena Rogalska i Tomasz Kammel, Monika Zamachowska i Michał Olszański, Marcelina Zawadzka i Tomasz Wolny, Joanna Racewicz i Łukasz Nowicki, Ola Kostka i Tomek Tylicki oraz Marzena Kawa i Robert El Gendy. Od 5 marca nowością będzie 7- minutowe cykliczne „Pytanie na Śniadanie Extra”, każde poświęcone innej tematyce. Nową porę emsji będzie miał „Lajk!”, w którym od 3 marca o godz. 19:35 zgrany duet prowadzących Monika Mazur i Mateusz Szymkowiak zaprezentują najciekawsze projekty rozrywkowe i kulturalne tej wiosny!

Wiosna w Telewizji Polskiej to gratka dla miłośników sportu. Na kibiców czeka aż sześć spotkań najlepszych drużyn w Lidze Mistrzów oraz mecze towarzyskie reprezentacji Polski - 23 marca z Nigerią i 27 marca z Koreą Południową. Od 14 czerwca TVP zaprosi na wielkie piłkarskie emocje podczas Mistrzostw Świata Rosja 2018.

Od 22 marca w TVP2 zagości sportowy komediowy serial „Trzecia połowa” czwartek, godz. 20:45. Na co dzień kibice zakochani w swoich partnerkach, ciężko pracujący, zmagający się z życiowymi problemami, raz w tygodniu stają się prawdziwymi wojownikami. Stosując przeróżne fortele, wyrywają się z domu, żeby w pobliskim pubie wspólnie obejrzeć mecz. Emocje sportowe, rywalizacja, trzymanie kciuków za polską jedenastkę – to wszystko łączy zapalonych kibiców, w których role wcielą się ulubieńcy polskich widzów: Piotr Adamczyk, Tomasz Karolak, Cezary Pazura, Weronika Książkiewicz, Wojciech Mecwaldowski.

Wiosną w Jedynce aż cztery premiery Teatru Telewizji: „Victoria” (12 marca) z kreacjami Marii Pakulnis, Jana Frycza, Michaliny Łabacz i Olgi Bołądź, „Wariacje tischnerowskie. Kabaret filozoficzny” (19 marca) z Piotrem Cyrwusem, Beatą Schimscheiner, Jerzym Trelą, Marcinem Zacharzewskm. Na Wielkanoc premiera „Pana Jowialskiego” w reż. Artura Żmijewskiego m.in. z Adamem Ferencym, Anną Dymną Danutą Stenką i Tomaszem. 9 kwietnia „Inspekcja”, w której widzowie Jedynki zobaczą m.in. Piotra Głowackiego, Mariusza Ostrowskiego, Przemysława Bluszcza i Radosława Pazurę.

O stałej porze, w środy o godz. 20.30, Wielkie Testy. 21 marca „Wielki Test. Polacy, którzy zmienili świat” (o różnych polskich odkryciach i wynalazkach). 28 marca „Wielki Test. Giganci Ducha” (o wybitnych historycznych postaciach Kościoła w Polsce) i 18 kwietnia „Wielki Test o Podatkach”. Niezmiennie w każdy czwartek o godz. 21:30 „Sprawa dla reportera” Elżbiety Jaworowicz.