W poniedziałek 12 marca o godz. 20:35 w telewizyjnej Jedynce premiera współczesnego dramatu psychologicznego Joanny Murray-Smith „Victoria” w reżyserii Ewy Pytki. W obsadzie plejada polskich gwiazd: Maria Pakulnis, Olga Bołądź, Jan Frycz i Michalina Łabacz.

Victoria i Arthur są szczęśliwym małżeństwem z trzydziestoletnim stażem, rozumieją się bez słów. On jest pisarzem, a ona poetką, która swoją karierę poświęciła rodzinie, redagując książki męża i wychowując ich córkę Susan. Pewnego dnia do domu Victorii i Arthura przychodzi młoda, bezkompromisowa dziennikarka Claudia, która umówiła się na wywiad z pisarzem. To spotkanie nie może pozostać bez konsekwencji.

„Victoria” Joanny Murray-Smith od premiery w 1995 roku została z sukcesem wystawiona w blisko czterdziestu krajach na całym świecie, w tym na nowojorskim Broadwayu i angielskim West Endzie. Tytuł jest dwuznaczny i przewrotny. W angielskiej wersji „Honor” oznacza zarówno imię bohaterki, jak i „honor”. Polska „Victoria” to również tytułowa postać, ale i symbol zwycięstwa. Tylko czy ktoś w ogóle je odnosi w sztuce Murray-Smith?

W rolę tytułowej Victorii wcieliła się Maria Pakulnis. Na scenie towarzyszyć jej będą Jan Frycz (Arthur), Michalina Łabacz (Susan) i Olga Bołądź (Claudia). Reżyserką spektaklu jest Ewa Pytka.

Mecenasem Teatru Telewizji jest Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo S.A. (PGNiG S.A.).
Premiera spektaklu Teatru Telewizji „VICTORIA” w poniedziałek 12 marca, godz. 20:35 w TVP1
Spektakl będzie również dostępny na TVP VOD (vod.tvp.pl)