Nadchodząca wiosna w serialowym menu TVP to przed wszystkim kontynuacje znanych i oglądanych tytułów. „Ojciec Mateusz", „Rodzinak.pl", „Na sygnale" czy „Na dobre i na złe" nadal będę emitowane. O swoją nową widownię zawalczyc ma produkcja „Za marzenia", która opowiada historię trójki bliskich przyjaciół, którzy z młodzieńczą energią i z głowami pełnymi marzeń stają u progu dorosłego życia.

KORONA KRÓLÓW
poniedziałek - piątek, godz. 05:35/55; niedziela, godz. 00:00/25
Barwna, kostiumowa opowieść o panowaniu jednego z najwybitniejszych władców w dziejach Polski – Kazimierza Wielkiego. To pierwszy serial Telewizji Polskiej poświęcony średniowiecznej historii Polski. Akcja pierwszej telenoweli historycznej rozpoczyna się w 1333 roku. Umiera Król Władysław Łokietek zmęczony walką o zjednoczenie podzielonej na dzielnice Polski. Na tronie zasiada jego jedyny żyjący syn – Kazimierz. W tle miłość, intrygi dworskie, trudne relacje z żoną Anną i matką, zdrady i walka o wpływy.

Produkcja: Polska, 2017 - 2018 r.
Reżyser: Wojciech Pacyna, Jacek Sołtysiak, Jerzy Krysiak
Obsada: Halina Łabonarska, Mateusz Król, Marta Bryła, Wiesław Wójcik, Andrzej Deskur, Robert Gonera, Sławomir Orzechowski, Wenanty Nosul, Marcin Rogacewicz, Maurycy Popiel i inni.

ZA MARZENIA
środa, godz. 10:15/35
Nowy serial obyczajowy-komediowy, do którego scenariusz napisała Karolina Frankowska w oparciu o swoją powieść „Zaczaruj mnie”. „Za marzenia” to zakręcona historia trójki bliskich przyjaciół, którzy z młodzieńczą energią i z głowami pełnymi marzeń stają u progu dorosłego życia. To opowieść o przyjaźni, miłości i ambicjach młodych ludzi na chwilę przed wejściem w dorosłość. Osią historii są perypetie trójki dwudziestosześciolatków, Zosi, dyplomowanej psycholog (Maja Bohosiewicz), Anki, charakteryzatorki na planie hitowej telenoweli (Anna Karczmarczyk) i Bartka, żyjącego dniem dzisiejszym, typowego „jutromena” (Piotr Nerlewski). Przyjaciele mieszkają razem w Warszawie od czasów studiów, wspólnie przeżywają wzloty i upadki, wspierają się w trudnych chwilach i dzielą troskami. U progu nowego etapu życia stają przed ważnymi decyzjami – wybrać wymarzoną pracę czy harówkę za duże pieniądze? Rodzinę czy szaleństwo i nocne imprezy? Wiązać się na stałe, czy unikać związków? Jedno jest pewne, pomimo licznych przeszkód jakie przynosi im codzienność, nie poddają się i walczą o swoje marzenia.
Produkcja: Polska, 2018 r.


Reżyser: Olga Chajdas, Łukasz Wiśniewski i Aleksandra Terpińska.
Obsada: Maja Bohosiewicz, Anna Karczmarczyk, Piotr Nerlewski, Marcin Perchuć, Mikołaj Cieślak, Iza Kuna, Robert Krzyżowski, Paulina Chruściel, Piotr Ligieza, Kamil Kula, Jakub Mazurek, Maciej Radel, Marcin Bosak, Krzysztof Czeczot, Katarzyna Figura, Dominika Gwit.

WOJENNE DZIEWCZYNY
sobota, godz. 00:00/25; niedziela, godz. 02:15/30 (sezon II)
Odkryciem obecności Kamila Brodzkiego w folwarku Grudzińskiego kończy się pierwsza seria. Będzie to jeden z głównych wątków serii drugiej - to opowieść o miłości i zdradzie, o walce i zemście. Po raz pierwszy od sierpnia ‘39 roku Irka staje przed Kamilem. Ten jednak jej nie poznaje. Nie poznaje nikogo z przeszłości. Został znaleziony pod gruzami domu po bombardowaniu i wyciągnięty przez mieszkańców wsi, do tej pory nie odzyskał pamięci. Irka ukrywa Kamila zarówno przed poszukującą go Abwehrą jak i polskim kontrwywiadem, licząc, że z jej pomocą odzyska pamięć.

Produkcja: Polska, 2018 r.
Reżyseria: Michał Rogalski
Obsada: Vanessa Aleksander, Marta Mazurek, Aleksandra Pisula, Zofia Domalik, Michał Czernecki, Józef Pawłowski i inni.

KOMISARZ ALEX
sobota, godz. 18:20/45; poniedziałek, godz. 00:00/25; wtorek, godz.10:15/35 (sezon XI)
W XI sezonie Lucyna (Magdalena Walach) wciąż będzie rywalizować z Niną (Karolina Nolbrzak) o względy Piotra (Krystian Wieczorek). Marta (Beata Fido) adoptuje suczkę Pati, która będzie odwiedzała łódzką komendę razem ze swoją panią. Z kolei patolog Leon (Janusz Chabior) będzie miał problemy małżeńskie, przez co wpadnie w depresję.
Ekipę łódzkich policjantów wzmocni sympatyczny młodszy aspirant Gustaw Bielski, którego zagra Piotr Bondyra. Zostanie on narzucony zespołowi komisarza Górskiego z góry, dlatego koledzy nie powitają go zbyt entuzjastycznie. Młody policjant jednak błyskawicznie zdoła ich sobie zjednać dzięki swojej inteligencji i zaangażowaniu. Jako rdzenny łodzianin doskonale zna Łódź. Zaraz po ukończeniu Szkoły Policyjnej w Szczytnie dostał pracę w Komendzie Wojewódzkiej w Wydziale do spraw walki z cyberprzestępczością, a teraz zostanie przeniesiony do Wydziału zabójstw.
W najnowszym sezonie – podobnie jak we wszystkich wcześniejszych - w gościnnych epizodach wystąpi plejada gwiazd, m.in.: Anna Cieślak, Marta Dobecka, Magdalena Kumorek, Redbad Klynstra - Komarnicki, Dariusz Jakubowski, Mirosław Zbrojewicz, Kamil Szeptycki, Paweł Okraska, Tomasz Sobczak.Produkcja: Polska, 2018 r.
Reżyseria: Robert Wichrowski, Mariusz Palej, Maciej Migas i Krzysztof Lang.
Obsada: Krystian Wieczorek, Magdalena Walach, Karolina Nolbrzak, Janusz Chabior, Beata Fido, i inni

O MNIE SIĘ NIE MARTW
niedziela, godz. 18:20/45; środa, godz. 00:00/25; czwartek, godz. 10:15/35 (sezon VIII)
Iga i Marcin z trudem znoszą uciążliwe sąsiedztwo rozżalonego Krzyśka (Paweł Domagała), który swoje smutki dosłownie zagłusza w niezwykle hałaśliwej muzyce disco polo. Mężczyzna ma za złe Idze, że poprosiła Martę (Katarzyna Ankudowicz), by została chrzestną Zbyszka, czuje się pominięty i zlekceważony. Oliwka (Oliwia Dąbrowska) i Helenka (Maja Kwaśny) nie mogą przyzwyczaić się do nowego mieszkania, nocą błądzą po omacku i zasypiają w najdziwniejszych miejscach. Tymczasem do kamienicy na Żelaznej wprowadza się młodszy brat Kuby, Kamil (Adam Turczyk), który właśnie zaczyna studia medyczne. Helenka jest oczarowana nowym lokatorem.
Produkcja: Polska, 2018 r.


Reżyser: Radosław Dunaszewski, Łukasz Ostalski
Obsada: Joanna Kulig, Stefan Pawłowski, Katarzyna Ankudowicz, Paweł Domagała, Aleksandra Domańska, Kamil Kula, Marcin Korcz, Aleksandra Adamska, Adam Turczyk, Przemysław Cypryański inni.

NA DOBRE I NA ZŁE
czwartek, godz. 0:00/25; piątek, godz.10:15/35
Serial o losach personelu i pacjentów szpitala w fikcyjnym podwarszawskim miasteczku Leśna Góra. W Leśnej Górze znów rządzić będzie Falkowicz (Michał Żebrowski). Profesor otworzy własną „szkołę mistrzów” dla najzdolniejszych chirurgów z całej Polski. W szpitalu pojawi się dzięki temu, aż troje nowych lekarzy. Marta Żmuda-Trzebiatowska zagra doktor Hannę Sikorkę, dziewczynę, która zawsze stawia na swoim, a gdy nie da rady załatwić czegoś uśmiechem, pokazuje pazurki. Leśna Góra okaże się jednak dla Hanny pechowa
– w dniu, w którym lekarka przyjedzie do szpital na SOR-ze pojawi się szaleniec z bronią. W premierowych odcinkach na chirurgii rozpoczną także pracę dwaj przystojniacy: doktor Rafał Malicki (Konrad Eleryk) i doktor Michał Wilczewski (Mateusz Janicki). Gotowi łatać hurtowo wątroby, trzustki i dwunastnice… oraz łamać damskie serca. Na wiosnę zacznie też topnieć lód w sercu doktor Consalidy (Katarzyna Dąbrowska), która przychylniejszym okiem spojrzy na Adama (Grzegorz Daukszewicz). W kolejnych odcinkach Wiktorię zacznie również adorować atrakcyjny prawnik, Eryk (Paweł Ciołkosz).


Produkcja: Polska, 2017 r. – 2018 r.
Reżyser: Kordian Piwowarski, Grzegorz Lewandowski, Anna Jadowska, Anna Wieczur - Bluszcz i inni.
Obsada: Michał Żebrowski, Mateusz Damięcki, Piotr Głowacki, Grzegorz Daukszewicz, Katarzyna Dąbrowska, Magdalena Czerwińska, Magdalena Szejbal, Piotr Bukowski, Marcin Rogacewicz, Piotr Garlicki, Aleksandra Hamkało, Mateusz Janicki, Konrad Eleryk, Paweł Ciołkosz, Marta Żmuda Trzebiatowska i inni.

OJCIEC MATEUSZ
sobota, godz. 19:20/35, poniedziałek, godz. 10:15/35, piątek, godz. 00:00/25 (sezon XIX)
Wiosną fala zbrodni znów przetoczy się przez Sandomierz z potężną siłą. Kłopoty z prawem nie ominą również czołowych bohaterów naszego serialu. W kolejnych odsłonach kryminalnych zobaczymy między innymi: kradzież drogocennych ikon i intrygującą wizytę pary hipisów koczujących w ogrodzie plebanii, wybuch petardy na placu zabaw, krwawą zemstę na lokalnym artyście, aferę łapówkarską w ośrodku szkoleniowym dla kierowców, zamach na życie prezesa koła łowieckiego. Prawdziwą niespodzianką XIX sezonu będą rozbudowane wątki obyczajowe związane z życiem i relacjami naszych ulubionych bohaterów z plebanii i komisariatu.
W nowym sezonie gościnnie wystąpią miedzy innymi: Magdalena Zawadzka, Hanna Śleszyńska, Jowita Budnik, Zdzisław Wardejn, Alżbeta Lenska, Zbigniew Suszyński, Mirosław Zdrojewicz, Weronika Humaj, Karolina Piechota, Joanna Gryga, Tomasz Sapryk, Modest Ruciński, Wojciech Kalarus, Anna Samusionek, Edyta Herbuś, Klaudia Halejcio, Ewa Bukowska, Łukasz Garlicki, Jan Janga-Tomaszewski, Marek Barbasiewicz, Henryk Talar, Robert Moskwa, Henryk Gołębiewski oraz Katarzyna Kołeczek.
Produkcja: Polska, 2018 r.Reżyseria: Jakub Miszczak i Filip Zylber
Obsada: Artur Żmijewski, Kinga Preis, Michał Piela, Piotr Polk, Rafał Cieszyński, Sławomir Orzechowski, Aleksandra Górska, Ewa Konstancja Bułhak, Edyta Olszówka, Jakub Wesołowski, Eryk Lubos.

NA SYGNALE
niedziela, godz. 19:45/55, wtorek, godz. 00:30/45
Kontynuacja serialu opowiadającego o pracy ratowników medycznych, którzy stoją na pierwszej linii frontu w walce o życie i zdrowie pacjentów. Każdy odcinek opowiada historię innego pacjenta, czy poszkodowanego, a stawką zawsze jest ludzkie życie i zdrowie. W nowym sezonie serialu widzów czeka wiele dramatycznych chwil i równie dramatycznych przypadków medycznych.
Produkcja: Polska, 2018 r.
Reż: Leszek Korusiewicz, Grzegorz Waller
Wyk.: Wojciech Kuliński, Monika Mazur, Dariusz Wieteska, Konrad Darocha, Tomasz Piątkowski, Marcin Grzymowicz, Lea Oleksiak, Anna Haba, Kamil Wodka, Iga Górecka i inni.
RODZINKA.PL
niedziela, godz. 19:15/20, wtorek, godz. 00:00/15 sezon XII
W domu Boskich nie ma miejsca na rutynę. Chłopcy mierzą się z miłosnymi problemami, podczas kiedy związek Marka (Jacek Braciak) i Marysi (Agata Kulesza) kwitnie, choć nie wszyscy są tym faktem zachwyceni. Natalia (Małgorzata Kożuchowska) i Ludwik (Tomasz Karolak) nie mają taryfy ulgowej w wychowywaniu synów – małżeństwo postanawia wprowadzić w domu nowe zasady, które nie przypadają do gustu młodszym domownikom. Paula (Julia Wieniawa) tymczasem zaproponuje Kubie (Adam Zdrójkowski), by wspólnie zamieszkali…
Produkcja: Polska, 2018 r.
Reżyser: Patrick Yoka
Obsada: Małgorzata Kożuchowska, Tomasz Karolak, Maciej Musiał, Adam Zdrójkowski, Mateusz Pawłowski, Agata Kulesza, Jacek Braciak i inni.
SERIALE ZAGRANICZNE

JEDYNA SZANSA
piątek, godz. 20:10/25 (od marca 2018)
Serial kryminalny na motywach powieści Harlana Cobena pod tym samym tytułem. Francuska lekarka Alice Lambert wiedzie szczęśliwe życie u boku męża, Laurenta Delaunaya, syna zamożnych hotelarzy. Para wychowuje półroczną córeczkę Tarę. Pewnego ranka ktoś strzela do krzątającej się w kuchni Alice, ciężko ją raniąc. Kobieta budzi się ze śpiączki w szpitalu tydzień później i dowiaduje się, że jej mąż nie żyje, a córkę porwano. Po pewnym czasie Alice otrzymuje anonimowy list z żądaniem okupu. Porywacze domagają się miliona euro w zamian za zwrot dziecka.
Produkcja: Francja, 2015 r.
Reżyser: Francois Velle
Obsada: Alexandra Lamy, Pascal Elbe, Lionel Abelanski, Lionnel, Astier i inni.
TAJEMNICA JEZIORA
piątek, godz. 20:10/25 (od kwietnia 2018)
Lise Stocker, policjantka z paryskiej brygady kryminalnej, przyjeżdża do rodzinnego miasteczka, żeby zająć się chorą na Alzheimera matką. Miejscowa społeczność jest zbulwersowana sprawą zaginięcia szesnastoletniej dziewczyny. Lise przeżywa na nowo koszmar sprzed piętnastu lat, kiedy w tym samym miejscu i w identyczny sposób zaginęły bez śladu jej dwie serdeczne przyjaciółki. Instynkt zawodowej policjantki podsuwa pytanie czy te dwie sprawy mogą mieć jakiś związek? Czy policyjne śledztwo pomoże jej rozwikłać największą zagadkę swojego życia?
Produkcja: Francja, 2015 r.
Reżyser: Jerome Cornuau
Obsada: Barbara Schultz, Arie Elmaleh, Lanick Gautry, Armelle Deutch, Cyril Lecomte i inni.
CESARZOWA KI
poniedziałek-czwartek, godz. 20:10/25 (od maja 2018)
Koreański serial przygodowo historyczny. XIV wiek. Młoda Koreanka, Ki Seungnyang zostaje porwana do Chin jako niewolnica. Tam udaje się jej zbiec z niewoli i w męskim przebraniu dochodzi do coraz większej sławy i zaszczytów, aż w końcu zostaje żoną chińskiego cesarza z dynastii Yuan. W czasach chińskiej dynastii Yuan z terenów współczesnej Korei porywano kobiety i dziewczynki, które potem zostawały niewolnicami lub konkubinami. Jednej z nich udaje się uciec. Udając chłopca, a potem mężczyznę Seungnyang staje się wspaniałym wojownikiem i podwładnym pretendenta do tronu Koryo. W wyniku spisków powstających zarówno na dworze chińskim, jak i koreańskim, Seungnyang poznaje księcia Wanga Yu.
Produkcja: Korea, 2013 r.
Reżyser: Han Hee, Lee Seon-jun
Obsada: Ha Ji won, Ji Chang wook, Joo Jin mo i inni.