Dnia 1 grudnia do polskich kin trafi „Serce miłości” w reżyserii Łukasza Rondudy, fascynujący portret jednej z najbardziej oryginalnych par polskiej sceny artystycznej: performera Wojtka Bąkowskiego oraz poetki i artystki Zuzanny Bartoszek. Na ekranie, w wybitnych kreacjach aktorskich: Jacek Poniedziałek i Justyna Wasilewska.

Polska, początek XXI wieku. Artystka wymykająca się zaszufladkowaniu i eksperymentujący muzyk. Dwójka outsiderów, których bardzo wiele ze sobą łączy. Androgyniczni, szczupli, bez włosów, często ubrani w identyczne uniseksy - wyglądają jak męska i żeńska wersja tej samej osoby. Ich stan zakochania przypomina perwersyjną wersję narcyzmu, bo, patrząc na kochanka, patrzą na własne odbicie. W ich relacji miłość przenika się ze sztuką. Intymnym wyznaniom i gestom nadana zostaje artystyczna forma. I odwrotnie - sztuka jest ich sposobem na życie emocjonalne. Żyją w stworzonym przez siebie świecie, w którym mogą wszystko projektować i kontrolować. Wszystko, oprócz własnych emocji.

29 listopada (we środę) odbędą się przedpremierowe pokazy filmu „Serce miłości” w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego „Wysokich Obcasów” w 10 miastach w Polsce:

Białystok, Kino Forum

Gdynia, Gdyńskie Centrum Filmowe

Kraków, Kino Pod Baranami

Łódź, Kino Charlie

Olsztyn, Kino Awangarda

Poznań, Kino Pałacowe

Rzeszów, Kino Zorza

Szczecin, Kino Pionier

Warszawa, Kino Muranów

Wrocław, Kino Nowe Horyzonty

Reżyser o filmie:

„Serce miłości” opowiada o współczesnych narcyzach i narcystycznym wariancie miłości, który wydaje mi się być wyróżnikiem współczesnego społeczeństwa, dla którego być, oznacza bycie na: Facebooku, Instagramie, Twitterze. Dobre selfie nadaje wartość, ilość like’ów określa twój status. Ukazuję artystów, którzy w bardzo świadomy i precyzyjny sposób potrafią kreować swój wizerunek m.in. za pomocą mediów społecznościowych. Natomiast, gdy do głosu dochodzą emocje, zapominają o wyrachowaniu. Każde ma bardzo silną potrzebę dominacji, zaznaczenia swoich wymagań, emocji, ambicji, marzeń. To nie jest film o kryzysie w związku, a współczesna, miejska love story z bardzo silnymi, wyróżniającymi się osobowościami.

Zwiastun:

„Serce miłości” w kinach od 1 grudnia 2017