TV | Telewizyjne menu na Święta Bożego Narodzenia ma sporo propozycji wartych obejrzenia. Na małym ekranie w świąteczne wieczory pojawią się produkcje w zdecydowanej większości już znane choć nie zabraknie także kilku nowości. Fani perypetii małego Kevina oczywiście i w tym roku będą nasyceni.

Niedziela, 24 grudnia, Wigilia

To film, w którym pogubieni życiowo bohaterowie odkryją, że to, co ich spotkało, to właśnie miłość. W jeden wyjątkowy dzień w roku, pięć kobiet i pięciu mężczyzn przekona się, że przed miłością i świętami nie da się uciec. Komedia romantyczna z doborową obsadą (Tomasz Karolak, Maciej Stuhr, Agnieszka Dygant, Roma Gąsiorowska, Wojciech Malajkat, Piotr Adamczyk i inni).

"Listy do M." - TVN, godz. 20:00

Holly Kennedy (Hilary Swank) jest szczęśliwą młodą kobietą. Żyje w idealnym związku z miłością swego życia, impulsywnym Irlandczykiem Gerrym (Gerard Butler) i wydaje się jej, że tak będzie zawsze. Jednak los chce inaczej - ukochany mąż umiera, a Holly ma wrażenie, że jej życie także się zakończyło. Jedynym człowiekiem, który może jej pomóc, jest ten, którego już nie ma. Pewnego dnia w ręce zrozpaczonej kobiety wpada bowiem list pisany ręką męża... Okazuje się że jest to pierwszy spośród dwunastu przychodzących regularnie co miesiąc listów, zawierających specjalne zadania dla Holly. A każdy z nich kończy się dopiskiem P.S. Kocham Cię...

"P.S. Kocham Cię" - TVP2, godz. 20:05

Po ostatnich przygodach na prowincji, przyjaciele rozstali się i rozjechali po świecie. W rodzinnym mieście pozostał jedynie Szyja, czyli Tomek Zarówny - jak zawsze posłuszny swojej ukochanej żonie. I to właśnie on wpada tym razem w kłopoty. Pracując na autostradzie, Szyja poznaje przypadkiem agentkę gwiazd Klementynę (Małgorzata Socha). Seksowna blondynka porywa go na kilka dni do Warszawy. Jeszcze tego samego dnia Tomek zmienia się w prawdziwego celebrytę. A jego żona - słynna Jadźka Barbara Kurdej) postanawia sprowadzić go do domu, choćby i siłą.

"Wkręceni II" - TVP2, godz. 20:05

Nagrodzony w Cannes za najlepszą rolę kobiecą film supermodelki i aktorki Maïwenn. Historia szalonej i namiętnej miłości z Vincentem Casselem i Emmanuelle Bercot w rolach głównych. Georgio to mężczyzna, przy którym nie można się nudzić. Jest uosobieniem marzeń każdej kobiety _ pewny siebie, dowcipny, spontaniczny. Kiedy pojawia się w życiu Tony, jej życie wywraca się do góry nogami. Ten związek jest jak narkotyk - wciąga, uzależnia i działa jak emocjonalny rollercoaster.

"Moja miłość" - Ale kino+, godz. 20:10

Kontynuacja przygód Kevina (Macaulay Culkin), a zarazem jednej z najbardziej kasowych komedii familijnych. Tym razem rodzina McCallisterów postanawia spędzić święta na Florydzie. Podczas zamieszania na lotnisku, nasz mały bohater traci z oczu swoich bliskich i przez pomyłkę wsiada do niewłaściwego samolotu. Trafia do Nowego Jorku, gdzie spotyka znanych mu dobrze złodziei (Joe Pesci i Daniel Stern), którzy zamierzają okraść sklep z zabawkami.

"Kevin sam w Nowym Jorku" - Polsat, godz. 20:10

Śląsk, przełom lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych. Jan Banaś (Mateusz Kościukiewicz) pochodzi z rodziny o niemiecko-polskich korzeniach. Od najmłodszych lat jego wielką pasją jest piłka nożna. Chłopak trenuje ze swoim kumplem Ginterem (Sebastian Fabijański), który jest jednocześnie jego największym rywalem. Jan i Ginter grają w dwóch różnych śląskich klubach Polonii Bytom i Górniku Zabrze. Młodzi mężczyźni rywalizują również w życiu prywatnym. Obydwaj walczą o względy pięknej Marleny (Karolina Szymczak).

"Gwiazdy" - HBO, godz. 20:10

Rodzina 8-letniego Kevina McCallistera przygotowuje się do podróży do Francji, gdzie ma spędzić święta Bożego Narodzenia. Gdy chłopak przeszkadza starszemu rodzeństwu i rodzicom, matka poleca mu udać się na poddasze. W dniu wyjazdu wszyscy w pośpiechu opuszczają dom. Dopiero w samolocie odkrywają, że zostawili w domu Kevina. Tymczasem ten, zorientowawszy się, że najbliżsi wyjechali, robi wszystko to, czego zabraniali mu rodzice. Oglądając wiadomości, dowiaduje się, że w okolicy grasują włamywacze. Podejmuje decyzję, że ochroni domostwo.

"Kevin sam w domu" - Polsat Film, godz. 21:00

Emma (Anne Hathaway) i Liv (Kate Hudson) przyjaźnią się od dzieciństwa i od zawsze snuły plany, dotyczące perfekcyjnego wesela, które miałoby się odbyć w czerwcu, koniecznie w nowojorskim Hotelu Plaza. Wszystko układa się idealnie: dziewczyny wspólnie łapią bukiet na weselu koleżanki, a wkrótce potem ich narzeczeni proszą je rękę. Szczęśliwe panny młode natychmiast udają się do najmodniejszej w mieście organizatorki ceremonii ślubnych Marion St. Claire (Candice Bergen). Rezerwują dwa ostanie czerwcowe terminy w wymarzonym hotelu i ruszają na poszukiwanie sukien ślubnych. Idylla kończy się w jednej sekundzie, kiedy okazuje się, że śluby przyjaciółek zostały pomyłkowo wpisane na ten sam dzień.

"Ślubne wojny" - TVP2, godz. 22:20

Luther i Nora Krank (Tim Allen i Jamie Lee Curtis), gdy ich córka Blair opuściła rodzinne gniazdo, decydują się wykupić wycieczkę na Karaiby i spędzić słoneczny urlop, zamiast obchodzić święta Bożego Narodzenia w domu. Ich decyzja o "bojkocie tradycji" wprawia w stan wrzenia całe sąsiedztwo. Gdy jednak w Wigilię, Blair niespodziewanie dzwoni do rodziców, by zapowiedzieć się z wizytą ze swoim nowym narzeczonym, państwo Krank mają 12 godzin na dokonanie cudu i pogodzenie się z sąsiadami, tak by były to najwspanialsze święta, niezapomniane dla wszystkich.

"Święta last minute" - Polsat, godz. 22:45

Poniedziałek, 25 grudnia, Pierwszy Dzień Świąt

Ciepła, świąteczna komedia romantyczna, która zdobyła uznanie zarówno polskiej publiczności, jak i krytyki. Czas świąt bożonarodzeniowych to czas magiczny - wtedy spełniają się najskrytsze marzenia, ludzie stają się lepsi dla innych i nawet zakochują się z wzajemnością. W jedną, najbardziej wyjątkową noc roku, pięć samotnych kobiet i pięciu zagubionych mężczyzna przekona się, że przed prawdziwym uczuciem nie da się uciec.

"Listy do M." - TVN, godz. 20:00

Romantyczna historia z elementami kina sensacyjnego. Bohaterka filmu to młoda dziewczyna, która przeżywa zawód miłosny. Nie wierzy, że kiedykolwiek znowu się zakocha. Ale kiedy poznaje nowego chłopaka, w jednej chwili wszystko się zmienia. Spełniają się jej najskrytsze marzenia o szczęściu i życiu u boku idealnego mężczyzny. Tymczasem okazuje się, że wybranek jej serca ma "licencję na zabijanie". To szpieg, tajny agent CIA i płatny zabójca w jednym. Czy taki "wybuchowy" związek ma zatem szansę na przetrwanie?

"Pan i pani Killer" - TVP2, godz. 21:55

Po królewskim ślubie z następcą brytyjskiego tronu, Diana była obserwowana przez wszystkich. Tabloidy i paparazzi praktycznie codziennie dostarczali milionom ludzi na całym świecie informacji na temat tego co robi Królowa Ludzkich Serc, z kim się spotyka, gdzie bywa… czy wśród takiego szumu wokół własnej osoby i natłoku obowiązków bywała szczęśliwa? Czy mimo tego, iż paparazzi śledzili ją praktycznie 24 h na dobę zachowała choć jedną tajemnicę? Czy Diana faktycznie miała romans z Dodim al-Fayedem i z nim planowała spędzić resztę swojego życia? Prawdziwa historia może okazać się zupełnie inna.

"Diana" - TVN7, godz. 22:10

Historia rewolucji seksualnej w czasach PRL-u. Na ekranie m.in.: Magdalena Boczarska, Piotr Adamczyk oraz Borys Szyc. Michalina Wisłocka napisała książkę, która zmieniła wszystko. Ale zanim "Sztuka kochania" podbiła rodzimy rynek księgarski i zrewolucjonizowała seksualność PRL-u, jej autorka musiała przejść długą drogę. Słynna ginekolog poświęciła lata na przełamywanie konserwatywnej obyczajowości i przepychanki z bezduszną cenzurą. Opowieść o powstaniu "Sztuki kochania" Michaliny Wisłockiej to historia rewolucji seksualnej w wersji PRL.

"Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej" - Canal+, godz. 23:10

Wtorek, 26 grudnia, Drugi Dzień Świąt

Frank Walker, w dzieciństwie uznany za geniusza, obecnie nie radzi sobie z życiem. Casey Newton jest inteligentną i pełną optymizmu nastolatką, która próbuje zrozumieć dziwne zdarzenia, które ostatnio jej się przytrafiły. Oboje łączy pragnienie odkrycia owianego tajemnicą miejsca znanego jako "kraina jutra" - zagubionej w czasie i przestrzeni okolicy. Jeśli uda im się tam dotrzeć, świat może już nigdy nie być taki sam.

"Kraina jutra" - TVN, godz. 20:00

Na pewnej dyskietce zostały zapisane informacje o wszystkich agentach amerykańskich działających w Europie Wschodniej. Tajna lista jest stawką, o którą walczy tajemnicza grupa "Kobra" - najlepsi agenci CIA. Po serii tajemniczych zdarzeń przy życiu zostaje tylko jeden z nich, Ethan Hunt. Wówczas zaczyna się zabójcza rozgrywka. Podejrzewa się, że skoro przeżył, jest zdrajcą winnym śmierci kolegów. Teraz wszyscy na niego polują. Nie pozostaje mu więc nic innego, jak zdobyć dyskietkę i znaleźć zdrajcę.

"Mission: Impossible" - TVN 7, godz. 20:00

Państwo Lovingowie posunęli się za daleko. Władze rasistowskiej Wirginii lat 50. XX w. patrzyły na ich międzyrasowy związek przez palce, dopóki Mildred i Richard nie pojechali do Waszyngtonu, by wziąć ślub. Wyrok okazał się bezlitosny. Jeśli bohaterowie nie chcą spędzić kolejnych pięciu lat w więzieniu, muszą na ćwierć wieku opuścić stan. Przypadek rasowej nagonki zamienia się w ogólnokrajową aferę, a w konsekwencji w precedensową batalię sądową.

"Loving" - CANAL+, godz. 20:00

Egipt, pozostający pod jarzmem Imperium Rzymskiego, rządzony jest przez piękną królową Kleopatrę. Władczyni, zdegustowana ciągłymi uwagami Juliusza Cezara o wyższości Rzymian nad Egipcjanami, rzuca wyzwanie: jeśli w ciągu trzech miesięcy jej naród zbuduje na środku pustyni najpiękniejszy w świecie pałac, Cezar będzie musiał publicznie przyznać, że Egipcjanie są najpotężniejszym ludem na Ziemi. Głównym architektem szalonego projektu Kleopatry zostaje Numernabis. Pomagają mu druhowie: Asterix, Obelix oraz piesek Idefix.

"Asterix i Obelix: Misja Kleopatra" - TVP2, godz. 20:05

Podczas obchodów Dnia Niepodległości terroryści atakują główny komputer Stanów Zjednoczonych. Dowodzi nimi były pracownik Departamentu Obrony Thomas Gabriel. Lokalna policja ma wolne, zwierzchnicy zlecają więc odnalezienie hakerów detektywom. Sprawę przejmuje detektyw John McClane. Odnajduje podejrzanego o udział we włamaniu Matta Farrella. W mieszkaniu informatyka obaj zostają zaatakowani i cudem uchodzą z życiem. Farrell nieświadomie pomógł terrorystom w przygotowaniu ataku. Thomas Gabriel postanawia porwać Lucy, córkę Johna.

"Szklana pułapka 4.0" - Polsat, godz. 20:10

Charles, lekkoduch i kobieciarz, regularnie uczestniczy w ślubach i przyjęciach w wyższych sferach. Z założenia jednak ostentacyjnie demonstruje niechęć do małżeństwa, jednocześnie skrycie marząc o wielkiej miłości. Jako drużba zachowuje się wręcz skandalicznie, okazując dystans do trwałych związków. Ale i na niego przychodzi w końcu czas: nieoczekiwanie zakochuje się w atrakcyjnej Amerykance, Carrie. Problem w tym, że dziewczyna związki damsko-męskie traktuje podobnie jak on - z dużą rezerwą.

"Cztery wesela i pogrzeb" - TVP Kultura, godz. 20:20