statystyki

Radosny seks to rzadkość. Ludzie są raczej smutnymi zwierzętami

autor: Piotr Kofta23.06.2017, 07:11; Aktualizacja: 23.06.2017, 10:22
motel

„Znam pewnego mężczyznę, żonatego i z dwójką dzieci, który wiele lat temu kupił pod Denver motel z dwudziestoma jeden pokojami po to, żeby podglądać swoich gości."źródło: ShutterStock


KSIĄŻKA | Ironia tej książki – a nie jest to ironia prześmiewcza – kryje się w tym, że ludzie są raczej smutnymi zwierzętami. Radosny seks to rzadkość, podobnie zresztą jak miłosne oddanie. Podglądacz, raz podjąwszy swoje brzemię, nie może albo nie umie się już wycofać. W związku z tym cierpi straszliwe katusze, świadkując z reguły niezmierzonym pasmom nudy, wstrętu, frustracji, upokorzenia i osamotnienia, które stają się udziałem jego gości. Sam popada w związku z tym w depresję, ewentualnie dostaje ataków szału na widok klientów wycierających łapy z majonezu (i nie tylko majonezu) w czyściutkie poszewki i prześcieradła. Satyryk nie wymyśliłby lepszej puenty.

Ta historia mogłaby być – choć nie jest – fabularną podstawą serialu komediowego w rodzaju nieco bardziej perwersyjnego „Hotelu Zacisze” albo, równie dobrze, thrillera o inwigilacji, obsesji i zbrodni. Oto w 1966 r. niejaki Gerald Foos nabywa przydrożny motel na przedmieściach Denver w amerykańskim stanie Kolorado – jest biznesmenem, chce zrobić interes w branży hotelarskiej. Ale sprawa ma drugie dno: Foos to nałogowy voyeur, nic nie kręci go tak, jak podglądanie aktów seksualnych z udziałem innych, najlepiej obcych, osób. Kupiony przez niego motel został starannie wyselekcjonowany, ma bowiem rodzaj niskiego strychu ciągnącego się nad wszystkimi pokojami. Przez następne 30 lat Foos będzie spędzał sporą część swego życia na tym właśnie strychu, podglądając hotelowych gości przez otwory w suficie, zamaskowane specjalnie zaprojektowanymi kratkami wentylacyjnymi. Zobaczy wiele rzeczy, które pragnął zobaczyć. Zobaczy też sporo takich, których zobaczyć wcale nie chciał.


Pozostało 42% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ

Reklama

Komentarze (1)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie