Maile, prywatne czaty, SMS-y. Wszystko, co tylko pojawi się na chwilę na łączach internetowych wpada w supernowoczesne machiny śledzące amerykańskiej tajnej National Security Agency (NSA), której oficjalnym celem jest wywiad elektroniczny i tropienie zagrożeń dla bezpieczeństwa USA. Edward Snowden jako pracownik NSA poznał skalę inwigilacji internetu i zdecydował, że musi o tym opowiedzieć opinii publicznej. Za zdradę stanu grozi mu kara śmierci.
Media

Pracujący dla służb specjalnych Edward Snowden (Joseph Gordon-Levitt) decyduje się ujawnić ściśle tajne informacje, dotyczące nielegalnego podsłuchiwania przez rząd Stanów Zjednoczonych milionów ludzi na całym świecie. Wypowiada wojnę najpotężniejszym. Niespotykany dotąd w historii USA wyciek kompromitujących danych stawia na nogi wszystkie służby. Zaczyna się wyścig z czasem. Amerykański rząd ma tylko jeden cel - złapać Snowdena. (opis dystrybutora)

Niemiecki dramat biograficzny w reżyserii Olivera Stone'a wchodzi na ekrany polskich kin już jutro, 18 listopada. W rolach głównych występują: Joseph Gordon-Levitt, Shailene Woodley oraz Melissa Leo.