Desmond jest młodym, wrażliwym chłopakiem marzącym o studiowaniu medycyny, na którą próbuje się dostać bez powodzenia. Zgłasza się do wojska i już niebawem trafia na front wojny. Nie chce jednak zabijać, za co spotykają go szykany, drwiny i pobicia współtowarzyszy broni. Jednak na polu walki okazuje się, że ten pogardzany, chuderlawy "tchórz" ocali od śmierci wielu kompanów.

Schyłek drugiej wojny światowej. Armia amerykańska toczy ciężkie walki z Japończykami o każdy skrawek lądu na Pacyfiku. Strategicznym celem jest wyspa Okinawa, której zdobycie może oznaczać ostateczną klęskę Japonii. Wśród setek tysięcy amerykańskich żołnierzy trafia tu Desmond T. Doss, sanitariusz, który ze względu na wyznawaną religię odmówił noszenia broni. Traktowany z nieufnością, oskarżany o tchórzostwo, wkrótce udowodni jak bardzo się wobec niego mylono. Podczas najcięższych starć, wielokrotnie ryzykując życiem, wydostaje z ognia walki ponad 70 rannych żołnierzy. Tak rodzi się legenda bohatera, którego jedyną bronią jest wiara, nadzieja i miłość. (opis dystrybutora)

Amerykański dramat wojenny w reżyserii Mela Gibsona wchodzi na ekrany polskich kin w najbliższy piątek, 4 listopada. W rolach głównych występują: Luke Bracey, Sam Worthington oraz Andrew Garfield.