Jak co tydzień, przygotowaliśmy zestaw najciekawszych wydarzeń kulturalnych w pigułce.
Konfrontacje Teatralne w Lublinie. Program imprezy (6–10.10) wypełniają spektakle, koncerty, pokazy filmów i spotkania. Więcej na Konfrontacje.pl.
Japonia bohaterem Avant Art Festivalu. W ramach wrocławskiej imprezy (3–8.10) wystąpią m.in. Buffalo Daughter, Kyoka i Phew.
Keb’ Mo’, Coreh Harris, Albert Lee, Shemekia Copeland, JJ Grey & Mofro to niektórzy wykonawcy tegorocznego Rawa Blues Festivalu w Katowicach (30.09–1.10).
Festiwal Ciało/Umysł w Warszawie. Taneczną imprezę otworzy premierowy pokaz „Sideways Rain” brazylijskiego tancerza i choreografa Guilherme Botelho (30.09). Festiwal potrwa do 8.10.
Bryan Adams w łódzkiej Atlas Arenie. W ramach trasy „Get Up” muzyk wystąpi tam 6.10.
Duńska wokalistka MO zaśpiewa w warszawskiej Stodole 1.10.
Folkrockowy projekt Brytyjczyka Michaela Rosenberga , Passenger zaprezentuje się na żywo w klubie Palladium w stolicy. Koncert 5.10.
Katatonia na trzech koncertach w Polsce. Szwedzki zespół będzie promował swoją najnowszą płytę „The Fall of Hearts” w Gdańsku, Warszawie i Poznaniu (4–6.10).
Wokalistka i muzyk zespołu Morcheeba, Skye & Ross, na wspólnej trasie w Polsce. Między 5 a 8.10 duet wystąpi kolejno w Krakowie, Warszawie, Gdańsku i Poznaniu.
Mike Patton na Sacrum Profanum. Lider Faith No More będzie jedną z gwiazd krakowskiej imprezy (1–8.10). Wystąpi wraz z Ictus Ensemble, skrzypkiem Eyvindem Kangiem i orkiestrą Sinfonietta Cracovia. Z kolei podczas specjalnego koncertu poświęconego twórczości Johna Zorna wystąpi m.in. znakomity pianista Stephen Drury. Szczegóły wydarzenia na SacrumProfanum.com.