Podczas dwudniowej imprezy na kilku festiwalowych scenach wystąpią artyści m.in. z Polski, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych, Francji i Estonii.

Odbywający się do tej pory festiwal w powojskowych magazynach przy ulicy Węglowej, w tym roku przeniósł się do nowej przestrzeni - na parkingi Stadionu Miejskiego w Białymstoku. Tam zostaną rozstawione główne festiwalowe sceny. Natomiast w Operze i Filharmonii Podlaskiej oraz Pałacu Branickich odbędzie się "Centralny Salon Ambientu", gdzie będzie można posłuchać muzyki ambientowej, czyli refleksyjnej muzyki elektronicznej.

Wśród zaproszonych artystów, którzy wystąpią w piątek na scenie "Technosoul" jest znany już festiwalowej publiczności I-F. To - jak piszą o nim organizatorzy - "ojciec chrzestny sceny neo-italo". Wystąpi też m.in. niemiecki artysta Ekman, czy duet SHDW & Obscure Shape. Natomiast w sobotę fani techno będą mogli usłyszeć Reeko "weterana hiszpańskiego techno" oraz projektu "Vatican Shadow" wszechstronnego artysty Dominicka Fernowa.

Scena "Electronic beats", na której można zapoznać się z różnego rodzaju muzyką elektroniczną i hip-hop wystąpi m.in. estoński hiphopowiec Tommy Cash, LTJ Bukem - jeden z pionierów muzyki drum'n'bass oraz Luke Vibert, którego muzyka - jak piszą organizatorzy - wpisuje się w kanon współczesnej muzyki elektronicznej. Z polskich artystów zaproszono m.in. jednego z najlepszych polskich raperów w kraju Pezeta, Łonę, który wystąpi z Webberem & The Pimps.

Na ambientowej scenie w Pałacu Branickich zagra m.in. kanadyjski artysta Noordwijk, który w swojej muzyce wykorzystuje nagrania takich instrumentów jak flet, klarnet, obój, rożek angielski, ale też chóralne śpiewy. Natomiast w Operze i Filharmonii Podlaskiej będzie można usłyszeć Rafaela Antona Irisarria - kompozytora i multiinstrumentalisty.

W tym roku organizatorzy postanowili też zachęcić do przyjścia na festiwal "starszą młodzież" powyżej 50 roku życia, by - jak mówią - mogli poznać kulturę młodszych od siebie. Osoby te mają darmowy wstęp na koncerty.

Up to Date Festival dofinansowany jest m.in. ze środków Urzędu Miasta Białegostoku oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego.