Co warto zobaczyć, a czego posłuchać? Najciekawsze wydarzenia najbliższych dni zebraliśmy w krótkim zestawieniu
SOPOT NON-FICTION – JUTRO (27.08) startuje jedyny w Polsce przegląd poświęcony teatrowi dokumentalnemu. W tegorocznej edycji weźmie udział siedem zespołów z Polski. Więcej na SopotNonFiction.pl.
LIMP BIZKIT I RAMMSTEIN to gwiazdy imprezy Capitol of Rock we Wrocławiu. Tego dnia (27.08) na Stadionie Wrocław wystąpią też Bullet For My Valentine, Red i OCN.
„BOGACTWO”, NOWA WYSTAWA W WARSZAWSKIEJ ZACHĘCIE , startuje jutro (27.08). Wśród artystów m.in. Azorro, Tymek Borowski, Maurycy Gomulicki, Nicolas Grospierre, Radek Szlaga, Paweł Śliwiński i Piotr Uklański.
ZBIGNIEW LIBERA, OLGA TOKARCZUK I JULIA MARCELL zostali zaproszeni do projektu „Niedokończony dom, przemieszczający się ludzie, ruchome granice/european songlines” o imigrantach w Europie. W dniach 31.08–10.09 na terenie Dworca Świebodzkiego we Wrocławiu odbędzie się kilka wystaw, koncertów i spektakli.
TRWA MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL ŚWIATŁA W TORUNIU. Do 28.08 w ramach Bella Skyway Festival można oglądać liczne instalacje, wystawy, spektakle oraz koncerty, na niedzielny finał koncerty Natalii Kukulskiej z Atom String Quartet oraz Mai Kleszcz i Wojtka Krzaka.
DUCHOLOGIA POLSKA to nazwa zainspirowanego książką Olgi Drendy wydarzenia w warszawskiej siedzibie Narodowego Instytutu Audiowizualnego. Chętni przeniosą się w wakacyjny czas przełomu lat 80. i 90. w Polsce. W programie sobotniej (27.08) imprezy m.in. przegląd kronik filmowych, wystawa „Widoki transformacji” oraz pokazy filmowe z muzyką na żywo.
MUSIC & WATER FESTIVAL W RYBNIKU. Podczas dwudniowej imprezy (27–28.08) wystąpią m.in. autorzy przeboju „Wonderfull Life” – duet Hurts – oraz Dawid Podsiadło, Xxanaxx i The Dumplings.
SOUNDRIVE FEST W GDAŃSKU. Od 1 do 3 września trwać będzie kolejna edycja jednej z najciekawszych imprez w Trójmieście. W gdańskim klubie B90 zagrają gwiazdy alternatywy z Polski i zagranicy, m.in. hiszpański Hinds (na zdj.) oraz pochodzący z RPA Petite Noir.