46. Warsztaty Jazzowe w Puławach odbędą się w tym roku w dniach 7 – 17 lipca. W ich programie znalazły się koncerty, jam sessions, spotkania oraz zajęcia teoretyczne i praktyczne.

"Jak co roku kadrę stanowią zarówno goście zagraniczni, jak nieoceniony Dante Luciani z Miami University czy znakomita wokalistka Sibel Kose oraz wybitni polscy jazzmani, m. in.: wokalista Janusz Szrom, gitarzysta Rafał Sarnecki, pianista Artur Dukiewicz, perkusista Paweł Dobrowolski, trębacz Piotr Schmidt oraz saksofonista Adam Wendt" - powiedział PAP Krzysztof Sadowski, współorganizator warsztatów.

W programie, obok codziennych koncertów i jam sessions, zaplanowane jest spotkanie z Pawłem Brodowskim, redaktorem naczelnym miesięcznika "Jazz Forum", z okazji 50-lecia pisma.

Program dydaktyczny obejmuje zajęcia teoretyczne i praktyczne. W godzinach wieczornych odbędą się koncerty profesjonalnych zespołów, a wieczorne jam ­session to wspólne muzykowanie na estradzie kadry i uczestników.

Wszyscy uczestnicy otrzymają podręcznik z płytą CD dr.Janusza Szprota pt. „Materiały do ćwiczeń improwizacji jazzowej”, zawierający podstawową nomenklaturę, zasady harmonii oraz wykorzystanie skali w improwizacji jazzowej. Stanowi on podstawowy materiał do studiowania zasad improwizacji i harmonii, może służyć przez wiele lat. Uczestnicy warsztatów mają do dyspozycji bibliotekę muzyczną zawierającą 10 000 woluminów nut i materiałów szkoleniowych.

Warsztaty Jazzowe w Puławach, jako najstarsze przedsięwzięcie tego typu w Europie, od lat wysoko oceniane jest przez IAJE - International Association for Jazz Education. W raporcie przygotowanym dla MKiDN w 2013 r. "Edukacja w dziedzinie jazzu i muzyki estradowej w Polsce" pod redakcją prof. A. Białkowskiego "Warsztaty Jazzowe w Puławach" uznane zostały za wzorcowe pod względem merytorycznym i organizacyjnym.

Szczegółowe informacje o programie dydaktycznym i wykładowcach na stronie: www.jazz-jamboree.pl/warsztaty-jazzowe-pulawy/ >>>

Organizatorem warsztatów jest Fundacja Jazz Jamboree, we współpracy z Puławskim Ośrodkiem Kultury "Dom Chemika".