Jak informuje Małgorzata Loeffler z "Pinokia" w programie imprezy, obok spektakli znajdą się m.in. warsztaty i działania animacyjne. Na festiwalu wystąpią teatry m.in. z Włoch i Czech. Z Polski zostali zaproszeni artyści m.in. z teatrów z Gniezna, Wrocławia, Białegostoku i Poznania.

W części edukacyjnej w Miasteczku Festiwalowym, które stanie przy ul. Piotrkowskiej zaplanowano cykl warsztatów z udziałem łódzkich twórców m.in. studentów Akademii Sztuk Pięknych, artystów wizualnych Jakuba Stępnia vel Hakobo i Krzysztofa Ostrowskiego oraz mistrza deskorolki, założyciela Szkoły Młody Skate Piotra Dabova.

W ciągu trwania festiwalu, który potrwa do 6 czerwca najmłodsi widzowie zobaczyć będą mogli m.in. włoską produkcję "Motyle" Compagnii TPO, a także spektakle "Ojczyzna" Teatru Polskiego z Poznania, "Księga Niewidzialna" Teatru Guliwer z Warszawy, "Hydrokosmos" Teatru Pantomimy z Wrocławia, "Karnawał zwierząt" Białostockiego Teatru Lalek czy "Skóra" - tegoroczny dyplom Wydziału Lalkarskiego Szkoły Teatralnej we Wrocławiu.

Loeffler zwróciła uwagę, że program Festiwalu podzielony został na kilka kategorii wiekowych; znalazły się w nim propozycje dla dzieci do lat 3, uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i liceów oraz osób dorosłych.

Festiwal zakończy w poniedziałek 6 czerwca koncert zespołu Jerz Igor stworzonego przez Igora Nikiforowa i Jerzego Rogiewicza. Według Loeffler, należący do czołówki warszawskiej sceny alternatywnej muzycy znani są z takich zespołów jak m.in. Pink Freud, Paula i Karol czy Hokei.

Wcześniej, tego samego dnia na podwórku na placu przed Teatrem Pinokio zaplanowano pokaz plenerowego przedstawienia "Zostań. Zostań" w reż. Michała Borczucha, z muzyką Marcina Maseckiego z udziałem dzieci związanych z Teatrem Stacja Szamocin oraz z miejscowego domu dziecka.

Zdaniem Loeffler ważną częścią programu festiwalowego jest konferencja edukacyjna pod hasłem "Jestem…? Bunt i autonomia" z udziałem przedstawicieli Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie, Muzeum Sztuki w Łodzi, Uniwersytetu Łódzkiego czy Uniwersytetu Warszawskiego.

Jak podkreśla celem spotkania jest "refleksja nad kategorią – w dużej mierze praktyką – buntu w twórczości i edukacji kulturalnej dla dzieci i młodzieży". Organizatorzy planują wspólnie z uczestnikami "przyjrzeć się i zastanowić nad wszelkimi przejawami +pójścia pod prąd+ i alternatywnymi sposobami postrzegania twórczości dla dzieci.

Spektakle festiwalowe prezentowane będą na scenach teatrów: Pinokio, V6, Szwalnia, Nowego im. Kazimierza Dejmka. Festiwal jest finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Urzędu Miasta Łodzi.