To niezwykła historia miłosna zainspirowana życiem artystów Einara i Gerdy Wegener (w tych rolach Eddie Redmayne i Alicia Vikander), których małżeństwo i praca zostają poddane próbie, kiedy Einar decyduje się na operację zmiany płci i zostaje jedną z pierwszych na świecie transgenderowych kobiet, Lili Elbe.

Kiedy po raz pierwszy się spotkali ona była pewna siebie - on: tajemniczy, nieśmiały, skryty. Oboje są artystami, zajmują się malarstwem. Pewnego razu Gerda poprosiła swojego męża, by ten zastąpił modelkę, która akurat nie przyszła. Damski strój na ciele Einara spowoduje w nim życiowy przełom. Pozujący do obrazu mąż Gerdy odkryje w sobie nieznane mu dotąd emocje i uczucie, że w kobiecym ubiorze czuje się, jak we własnej skórze. To wydarzenie zapoczątkuje rewolucję w życiu Einara. Z czasem pragnienie porzucenia męskiej natury i stania się kobietą pchnie bohatera filmu do nieodwracalnej decyzji - poddania się operacji zmiany płci. Będzie to pierwsza tego typu operacja na świecie. Film oparty jest na wydarzeniach, które rzeczywiście miały miejsce.

Amerykański dramat biograficzny w reżyserii Toma Hoopera wchodzi na ekrany kin w najbliższy piątek, 22 stycznia. W rolach głównych występują: Amber Heard, Eddie Redmayne, Alicia Vikander.