Polski film "11 minut" nie zdobędzie nominacji do nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej. Obrazu Jerzego Skolimowskiego nie ma na liście filmów zagranicznych, które przeszły pierwszy etap oscarowej selekcji.

Amerykańska Akademia Filmowa ogłosiła tak zwana krótką listę 9 filmów nieanglojęzycznych, które będą wałczyć o nominacje do Oscara. Wyłoniono je spośród 81 obrazów z całego świata zgłoszonych w tej kategorii. Na liście znalazły się filmy z Belgii, Kolumbii, Danii, Finlandii, Francji, Niemiec, Węgier, Irlandii oraz Jordanii. Obraz Jerzego Skolimowskiego nie został wybrany przez komisję złożoną z kilkuset członków Akademii, której zadaniem było dokonanie wstępnej selekcji.

Film "11 minut" został zgłoszony do walki o Oscara przez komisją powołaną przez Ministerstwo Kultury. Jej członkowie uznali obraz Skolimowskiego za "uniwersalny, zrealizowany dynamicznym językiem filmowym, portretujący chaos, kakofonię i pustkę współczesnego świata". "11 minut" był nominowany do Złotego Lwa w Wenecji ale nie zdobył tej nagrody.

Większości polskich krytyków film się spodobał. Entuzjazmu tego nie podzielało jednak wielu zachodnich krytyków. Recenzent magazynu "Hollywood reporter" określił dzieło Skolimowskiego mianem pustego, szorstkiego i męczącego.