Kultura Dalekiego Wschodu to temat Festiwalu Światła, który wystartował w warszawskich Łazienkach 2 sierpnia. Do końca miesiąca będzie można posłuchać tradycyjnej muzyki chińskiej oraz zobaczyć autorski spektakl „Z mroku” Leszka Mądzika. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny.

Festiwal Światła, podczas którego w niedziele 9, 16 i 23 sierpnia będzie można posłuchać innych koncertów orientalnych, a także obejrzeć występ Opery Pekińskiej, pokaz kaligrafii chińskiej czy sztuki parzenia herbaty, zakończy w dniach 29 i 30 sierpnia jubileuszowy, autorski spektakl "Z mroku" Leszka Mądzika. Więcej informacji o najbliższym dniu festiwalu znajduje się w zakładce Wydarzenia.

Polaków i Chińczyków łączy przyjaźń i wzajemne zainteresowanie już od XVIII wieku, gdy król Stanisław August wytyczył tutaj w miejsce drogi do Wilanowa Aleję Chińską - przypomniał ambasador Chin w Polsce Xu Jian podczas otwarcia festiwalu w Ogrodzie Chińskim. Inaugurację uświetniło uroczyste zapalanie lampionów, które liczna publiczność nagrodziła oklaskami. Romantyczne nastrojowe oświetlenie będzie można podziwiać w każdy wieczór do końca sierpnia. (lazienki-krolewskie.pl)