Gdzie warto się wybrać, co się będzie działo? Sprawdź nasz kulturalny plan tygodnia
Letnia odsłona Little Festivalu w Gdańsku. 13 i 14 sierpnia wystąpią m.in. niszowe składy: Bohren und der Club of Gore, Caspar Brötzmann Massaker i Origami Arktika. Więcej informacji na stronie ECS.gda.pl.
Wystartował przegląd filmów Wima Wendersa w kinie Iluzjon w Warszawie. W tym tygodniu można zobaczyć „Niebo nad Berlinem” (7.08) oraz „Paryż, Teksas” (10.08)
Pokazy filmów, muzyka, spacery, wystawy – w niedzielę 8 sierpnia kolejna edycja Dni Andersa w Warszawie. Wydarzenia zostały zaplanowane m.in. w kinie Muranów, muzeum POLIN i Stacji Muranów.
ENEMEF: Noc Muzyki w Multikinie, czyli trzy muzyczne filmy w jeden wieczór. Dzisiaj (7.08) będzie można zobaczyć dokument „Amy” o Amy Winehouse, „Co jest grane, Davis?” braci Coen, „Sugar Mana” oraz „Zacznijmy od nowa”.
Brodka i Zalewski wystąpią w Olsztyńskim Amfiteatrze im. Czesława Niemena w ramach Festiwalu Piosenki Inteligentnej „Bez Lipy”. Koncert dzisiaj (7.08) o godz. 20.
Kultura Dalekiego Wschodu to temat Festiwalu Światła, który wystartuje w warszawskich Łazienkach 2 sierpnia. Do końca miesiąca będzie można posłuchać tradycyjnej muzyki chińskiej oraz zobaczyć autorski spektakl „Z mroku” Leszka Mądzika. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny.
Brytyjsko-polskie trio Sister Wood za darmo w Stacji Mercedes. Bębny z klawiszami, skrzypcami i wokalami zabrzmią w warszawskim klubie dzisiaj (7.08) o godz. 20.
Koncert Rene Marie w ramach 8. Letniej Akademii Jazzu. Jazzowa wokalistka wystąpi w klubie Wytwórnia w Łodzi w najbliższy czwartek.
Autor przeboju „Let Her Go” w Palladium. 13 sierpnia w stolicy wystąpi wokalista i gitarzysta ukrywający się pod pseudonimem Passenger.
Lenny Kravitz w Ergo Arenie. W hali na granicy Gdańska i Sopotu muzyk wystąpi w sobotę 8 sierpnia. Oprócz starych hitów zagra piosenki ze swojej ostatniej płyty „Strut”.