Czy szczęście może być zaraźliwe? Pewnie, że tak! Edward (Robert Więckiewicz) udowadnia, że życiową radość da się odnaleźć bez medytacji w Indiach i kosztownego poszukiwania siebie na drugim końcu świata. Bohater „Króla życia” pozostawi widzów z uśmiechem na twarzy już 25 września

Życie Edwarda codziennie dostarcza mu nowych powodów do frustracji. Jest wrogo nastawiony do otaczającej go rzeczywistości – złośliwy dla żony, niecierpliwy dla córki i niemający czasu dla starego ojca. Uwięziony w swoim biurowym boksie stał się zgorzkniały i sfrustrowany.

Dopiero niespodziewany wypadek odmienia jego życie o 180 stopni. Edward przekonuje się, że szczęście nie musi wiązać się z opasłym portfelem, obcobrzmiącym stanowiskiem i podróżami do najdalszych zakątków świata. Aby zostać królem życia wystarczy czerpać radość z każdego dnia. Nowa filozofia życia sprawia, że bohater zaczyna roztaczać wokół siebie pozytywną aurę i zaraża optymizmem.

„Król życia” to film, po którym każdy widz opuści kino z uśmiechem na twarzy, a dobry nastrój będzie towarzyszyć mu jeszcze długo po seansie. Filmy takie jak ten, zarażające szczęściem i podnoszące poziom endorfin, określa się mianem „feel-good movies”.

Za scenariusz odpowiedzialny jest warszawski prawnik, Fadi Chakkour, zupełny debiutant w świecie filmu. To właśnie jego inteligentna i zabawna historia przekonała wybitnego operatora Jerzego Zielińskiego („Plac Waszyngtona”, „Baby są jakieś inne”) do podjęcia się reżyserskiego wyzwania.

W zupełnie odmiennej roli niż do tej pory zobaczymy również Roberta Więckiewicza, który w „Królu życia” zarażać będzie pozytywnym nastawieniem do życia. Na ekranie towarzyszyć będą mu Magdalena Popławska, Bartłomiej Topa, Krzysztof Czeczot, Piotr Głowacki oraz Jerzy Trela i Jan Peszek. Widzowie będą mieli też okazję pierwszy raz zobaczyć na dużym ekranie, w roli córki Edwarda, Annę Niedźwiecką, wschodzącą dziecięcą gwiazdę kina.

Za zdjęcia odpowiada Jan Holoubek, autor obrazów do takich filmów jak „Supermarket” i „Świadek koronny”. Film wejdzie na ekrany kin 25 września. Polskim dystrybutorem jest NEXT FILM.

„Król życia“ | Premiera: 25 września 2015 |Reżyseria: Jerzy Zieliński | Scenariusz: Fadi Chakkour | Zdjęcia: Jan Holoubek PSC

Obsada: Robert Więckiewicz, Magdalena Popławska, Bartłomiej Topa, Anna Niedźwiecka, Krzysztof Czeczot, Jerzy Trela, Jan Peszek, Rafał Zawierucha, Piotr Głowacki, Jaśmina Polak, Katarzyna Dąbrowska, Marek Litewka, Anna Grycewicz, Sławomir Orzechowski, Paulina Gałązka

Produkcja: Polska 2015
Producent: Agora, Robert Kijak, Kamil Przełęcki
Koproducent: Dentsu Aegis Network Polska, Sławomir Stępniewski
Dystrybutor: NEXT FILM