Lipiec to doskonały czas, by nadrobić teatralne zaległości. Zobaczymy niemal wszystkie spektakle z repertuaru Teatru. Wieloobsadowe widowiska i kameralne spektakle aktorskie, obok klasyki dramatu, adaptacje wybitnej literatury i komedie. Nie zabraknie nowości - na Scenie na Woli premiera sztuki "Dziwny przypadek psa nocną porą" Simona Stephensa, a w Przodowniku z nowym programem wystąpi Kabaret na Koniec Świata

Przegląd rozpoczynamy premierą sztuki „Dziwny przypadek psa nocną porą” Simona Stephensa w reżyserii Jakuba Krofty i z muzyką na żywo SzaZy (duet Szamburski i Zakrocki). Sztuka jest adaptacją przetłumaczonej na ponad 40 języków książki Marka Haddona.

Bohater przedstawienia to piętnastoletni Christopher – matematyczny geniusz i znawca astronomii, który nie lubi tłumów, boi się obcych, nie odczytuje uczuć ani metafor. Chłopak zostaje oskarżony o zabicie psa sąsiadki i postanawia sam znaleźć winnego. W trakcie śledztwa, odkrywa niewygodne tajemnice rodzinne i chociaż nigdy wcześniej nie opuścił samodzielnie własnej ulicy, wyrusza w ekscytującą podróż do Londynu.

W spektaklu występują: Krzysztof Szczepaniak, Marta Król, Marcin Sztabiński, Agnieszka Roszkowska, Anna Gajewska, Agata Wątróbska, Robert Majewski i Tomasz Budyta.

Podsumowanie sezonu

Na scenach Dramatycznego zobaczymy również ostatnie premiery - między innymi kontrowersyjnego „Szalbierza” w reżyserii Gabora Mate, z Witoldem Dębickim w roli Wojciecha Bogusławskiego; „Letnie osy kąsają nas nawet w listopadzie” Iwana Wyrypajewa (w jednej z głównych ról Katarzyna Herman); psychologiczny dramat „Wszyscy moi synowie” Arthura Millera o moralności w interesach w reżyserii Wawrzyńca Kostrzewskiego, z Adamem Ferencym w roli ojca; opowieść o zderzeniu człowieka Zachodu z mentalnością Wschodu, czyli „Rosyjski kontrakt” według opowiadania Płatonowa oraz ostatni spektakl wyreżyserowany przez Barbarę Sass – „Bez wyjścia” Sartre’a z Agnieszką Warchulską, Agnieszką Wosińską i Piotrem Grabowskim.

W repertuarze Letniego Przeglądu również spektakle, grane od kilku lat – nagrodzona Feliksem Warszawskim „Nasza klasa” Tadeusza Słobodzianka, opowieść o miłości Hanny Arendt i Martina Heideggera, czyli „Rzecz o banalności miłości” z Haliną Skoczyńską i Martyną Kowalik w rolach Arendt; „Młody Stalin” - historia młodego idealisty, który zostaje bandytą oraz „Mistrz i Małgorzata” w wykonaniu Teatru Malabar Hotel.

Komedie i kabaret

Na afiszu także propozycje dla tych, którzy w teatrze szukają inteligentnej rozrywki. Zapewnią ja „Exterminator”, muzyczna komedia o grupie metalowców zmuszonych do grania na dożynkach, Kabaret na Koniec Świata z nowym programem i komedia Levina o miłości i sensie życia, czyli „Wzrusz moje serce”.

Gościnnie w sztuce według Gabrieli Zapolskiej wystąpi Teatr Papahema, łączący teatr dramatyczny z elementami teatru lalek. Przez cały lipiec na scenach Teatru Dramatycznego: Scenie im. Gustawa Holoubka, Scenie im. Haliny Mikołajskiej, Scenie na Woli im. Tadeusza Łomnickiego i Scenie Przodownik będzie można zobaczyć aż 29 przedstawień.

Przegląd zaczyna się 9 lipca i potrwa do 31 lipca 2015 roku.