Festiwal Czterech Kultur w Łodzi pod hasłem „Podwórka kontra pałace”. Między 18 a 21 czerwca na tych, którzy odwiedzą Łódź, czekają przedstawienia teatralne, koncerty, pokazy filmów i street-art.
Back2Music Fest w Multikinie. Na początek koncertowego cyklu w sieci kin Multikino pokaz występu Beyoncé, 15 czerwca.
Body Count oraz Suicidal Tendencies w ramach Rock In Summer zagrają w klubie Progresja w Warszawie, w najbliższy wtorek. Zespół Ice’a-T będzie promował swoją nową płytę „Manslaughter”.
W trzech warszawskich kinach odbędzie się Festiwal Filmowy dla Dzieci i Młodzieży „Kino w Trampkach”. Seanse między 13 a 21 czerwca w Multikinie Ursynów, Lunie i kinie Wisła.
Festiwal dla fanów filmów dokumentalnych w Gdańsku. DocFilm Festival (pod hasłem Godność i Praca) odbędzie się w dniach 11–14 czerwca w Gdańsku, w nowej lokalizacji, w Europejskim Centrum Solidarności.
Retransmisja spektaklu „Człowiek i nadczłowiek” wystawionego w National Theatre z Ralphem Fiennesem w roli głównej. W kinie Iluzjon w Warszawie, 17 i 21 czerwca.
Wystawa „After Year Zero [Po roku zerowym]” w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. Od dzisiaj do zobaczenia próba analizy światowego porządku po zakończeniu II wojny światowej w pracach m.in. Waltera Heynowskiego, Gerharda Scheumanna, Łukasza Stanka i The Otolith Group.
8. edycja Festiwalu Ethno Port w Poznaniu między 11 a 14 czerwca. Wśród artystów z całego świata m.in. Noura Mint Seymali, Ross Daly, Cedric Watson, Máirtín O’Connor Band i Lula Pena.