10–16 kwietnia

Po raz drugi Red Bull Music Academy Weekender zawita do Polski. Na czwartkowe otwarcie w Warszawie zagra Steve Nash & Turntable Orchestra. W następny piątek i sobotę wystąpią także m.in. Buraka Som Sistema, Nick Hook, Brandt Brauer Frick, HV/Noon. W sobotę na placu Defilad dodatkowo odbędzie się polska edycja międzynarodowego święta sklepów płytowych Record Store Day (więcej o nim w następnej „Kulturze”).

Znakomity trębacz Ibrahim Maalouf wystąpi 16 kwietnia w klubie Stodoła w Warszawie. Francuz libańskiego pochodzenia ma za sobą współpracę m.in. ze Stingiem.

Spektakl dla dzieci w wieku od 5 lat na podstawie tekstu Joëla Pommerata, adaptacji klasycznej baśni Carla Collodiego, w warszawskim Nowym Teatrze. Przedstawienie Anny Smolar z Moniką Babulą, Magdaleną Cielecką, Zygmuntem Malanowiczem i Magdaleną Popławską będzie można zobaczyć w dniach 10, 12, 14–19 kwietnia.

Kwietniowa odsłona V Dni Muzyki Nowej w gdańskim Żaku zostanie zdominowana przez instrumenty strunowe. W ten weekend wystąpią m.in. Hildur Gudnadóttir, Columbus Duo i Ex-Easter Island Head.

Pochodząca z Florydy punkrockowa formacja Against Me! miała zagrać w Polsce pod koniec zeszłego roku, ale musieli przełożyć swój koncert. Fani doczekają się ich występu 14 kwietnia w warszawskiej Proximie.

Szósta edycja Festiwalu Trans/Wizje w warszawskim CSW. Podczas imprezy w ten weekend w Zamku Ujazdowskim wystąpią m.in. Phurpa, Oren Ambarchi i grupa Kapitał.

Skandynawska gwiazda industrialnego synthpopu Karin Park będzie promowała swój najnowszy album „Apocalypse Pop” w warszawskiej Progresji. Supportować ją będzie Pola Rice. Koncert 13 kwietnia.

WP