Noc kina w Multikinie, czyli cztery głośne polskie filmy ostatnich miesięcy. Dzisiaj (13.03) od godz. 22 w sieci Multikino maraton z filmami: „Disco polo”, „Ziarno prawdy”, „Bogowie” oraz „Polskie gówno”.
Ciné Privé w Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia w Gdańsku. W dniach 19–21.03 pokaz filmów, które znalazły się w programie tegorocznej edycji festiwalu Ciné Privé odbywającego się w belgijskiej Gandawie.
Devin Townsend Project powraca do Polski. Swój nowy album „Z2” będzie promował występem w warszawskiej Stodole. Koncert w najbliższy poniedziałek (16.03).
Utwory orkiestrowe Dvořáka, Ravela i Prokofiewa w Studio Koncertowym Polskiego Radia w Warszawie. Dzisiaj (13.03) Sinfonię Varsovię poprowadzi belgijski dyrygent Daniel Gazon, solistą koncertu na altówkę i orkiestrę Tadeusza Paciorkiewicza będzie syn kompozytora Artur Paciorkiewicz.
Strefa Monotype w CSW w Warszawie. Eksperymentalna elektronika będzie tu rządziła 19.03. Wystąpi bowiem dwójka artystów dźwiękowych: Peter Kutin z Austrii oraz jednoosobowy polski projekt Duy Gebord.
W tym tygodniu w gdańskim Teatrze Szekspirowskim wiele imprez związanych z Tygodniem Flamandzkim. Wśród spektakli „Front” (Nederlands Theater Gent i Thalia Theater Hamburg) oraz „Africa” (NTGent). Nie zabraknie też filmów i koncertów.
Wielkie muzyczne hity w nowych zaskakujących aranżacjach. Szalony projekt Scott Bradlee & Postmodern Jukebox wystąpi w środę 18.03 w klubie Stodoła w stolicy.