W Stanach Zjednoczonych zmarł słynny reżyser i producent filmowy Mike Nichols. Przyczyną śmierci było nagłe zatrzymanie pracy serca. Miał 83 lata.

Pierwotne nazwisko Nicholsa to Michael Igor Peschkowsky. Urodził się w rodzinie żydowskiej w Niemczech w 1931 roku. Wraz z rodzicami wyemigrował do Ameryki przed wybuchem II Wojny Światowej. W latach 50-tych studiował na Uniwersytecie Chicagowskim i uczył się sztuki teatralnej.

Nichols należy do nielicznych reżyserów, którzy odnieśli sukces zarówno w teatrze jak i filmie. Pracując na Broadwayu zdobył aż 9 prestiżowych nagród Tony. Dostawał tez Oscary, Grammy i Emmy, co jest dowodem jego ogromnej wszechstronności. Nichols wyreżyserował wiele filmów, które przeszły do klasyki kina, w tym "Kto się boi Virginii Woolf?", "Absolwent" i "Paragraf 22". Miał świetny kontakt z aktorami i duże poczucie humoru. Słynął z kreatywności.

Nichols czterokrotnie wstępował w związek małżeński. Jego ostatnią żona była znana amerykańska prezenterka telewizyjna Diane Sawyer.