Na szczęście jest kilka kanałów filmowych, które wyszły z założenia, że niekoniecznie trzeba słuchać „Jak anioła głos”, żeby się dobrze bawić. Oto miniprzewodnik po ciekawych muzycznych propozycjach na koniec 2013 roku. Już po godz. 19 muzycznego sylwestra rozpocznie z rozmachem Canal+. Będzie można zobaczyć transmisję Koncertu Noblowskiego. Pierwsza edycja tej wyjątkowej imprezy sięga 1994 roku. Od tego czasu co roku 11 grudnia jest organizowana na cześć laureatów Pokojowej Nagrody Nobla. Do tej pory wystąpili na niej chociażby: Bryan Ferry, Phil Collins, Tina Turner, Paul McCartney i Aretha Franklin, a prowadzącymi byli m.in. Helen Mirren, Scarlett Johansson, Michael Caine, Kevin Spacey i Anthony Hopkins. W tym roku zestaw jest nie mniej okazały. Uroczystość poprowadzili czterokrotna zdobywczyni Złotego Globu Claire Danes oraz znany z „Mrocznego rycerza” Aaron Eckhart.

Na scenie wystąpili Mary J. Blige, James Blunt, Timbuktu, Jake Bugg i wokalista legendarnego The Smiths – Morrissey. Fani efektownych show powinni o godz. 22 włączyć HBO. Kanał pokaże koncert Madonny z ostatniej trasy promującej krążek „MDNA”. Madonna zawitała z nim m.in. do Warszawy. Na Narodowym można było usłyszeć dyskotekowy materiał z „MDNA” oraz jej klasyki w stylu pierwszego wielkiego przeboju „Like a Virgin”, a także „Like a Prayer”, „Justify My Love”, „Vogue” i „Papa Don’t Preach”. Madonna nie byłaby sobą, gdyby nie prowokowała, i nie inaczej było podczas trasy „MDNA”. Ogromny świecący krzyż, mnisi śpiewający gregoriańskie pieśni, tancerze z gołymi torsami i narzuconymi szatami przypominającymi biskupie stroje – to tylko kilka przykładów. W zupełnie innym stylu przez sylwester przeprowadzi telewidzów kanał Mezzo.

Najpierw (godz. 22) koncert z tego roku znakomitego trębacza z Nowego Orleanu poruszającego się między jazzem a funkiem Troya Andrewsa, znanego jako Trombone Shorty. Muzyk ma za sobą współpracę chociażby z Lennym Kravitzem, U2 i Green Day. Następnie Mezzo pokaże koncert tria gitarzysty Larry’ego Carltona, który w CV ma wpisaną współpracę z Joni Mitchell, Billym Joelem, Michaelem Jacksonem i Barbrą Streisand. Wracając do wspomnianego Kravitza – jego koncert będzie można zobaczyć z kolei tuż po wypiciu toastu za nowy rok. TVP Kultura o godz. 0.45 wyemituje jego występ z trasy Universal Love Tour z 1993 roku. Był to najlepszy czas w karierze Kravitza. Wtedy ukazała się jego trzecia, doskonała płyta „Are You Gonna Go My Way”. Zgoła inną muzyczną przyjemność zapewni o północy Sundance Channel. Pokaże dokument o legendarnym producencie „Produced by George Martin”, który odpowiada za ogromną część nagrań The Beatles.