Wprowadzony dwa lata temu do The Rock and Roll Hall of Fame Alice Cooper będzie jedną z gwiazd 7. Festiwalu Legend Rocka w Dolinie Charlotty pod Słupskiem.

Gościł w „Top Gear”, „Muppetach”, był twarzą w kampanii reklamowej marki John Varvatos, wystąpił w kilku filmach, jest zapalonym golfistą. Jego charakterystyczną, pomalowaną twarz rozpoznają pewnie nie tylko fani cięższego rocka. To dzięki niemu horror rock przebił się do popkultury. Wprowadzony dwa lata temu do The Rock and Roll Hall of Fame Alice Cooper będzie jedną z gwiazd 7. Festiwalu Legend Rocka w Dolinie Charlotty pod Słupskiem.

Oprócz niego zagrają też John Mayall i Carlos Santana. Sam Cooper wykona nie tylko własne numery z kilkudziesięciu lat działalności – zadebiutował pod koniec lat 60. Właśnie przygotowuje się do wydania nowej płyty, z coverami swoich ulubionych piosenek (w sklepach ma pojawić się na wiosnę przyszłego roku). Kilka z nich gra na obecnej trasie.

Przygotujcie się na horrorrockową wersję „Break on Through” The Doors, „Revolution” The Beatles, „Foxey Lady” Jimiego Hendriksa czy „My Generation” The Who. Oczywiście wszystko podane podczas multimedialnego, mrocznego show. Będzie to drugi występ Coopera w Polsce. Poprzedni miał miejsce ponad 15 lat temu. Czy warto było czekać, okaże się już w czwartek.

Alice Cooper | Dolina Charlotty | czwartek, godz. 22.00