Nagrodę Wielkiego Jantara w konkursie pełnometrażowych debiutów fabularnych zdobył trzymający w napięciu erotyczny thriller „Zaślepiona”. Reżyserka Katarzyna Klimkiewicz podkreślała, że dzięki znakomitym brytyjskim aktorom udało się tak przekonująco opowiedzieć historię o uczuciu w świecie polityki, napięć, uprzedzeń i nieufności pomiędzy światem zachodu i islamu.

„Oglądając ten świetny film, zapomniałem że jestem jurorem i reżyserem, i byłem widzem wdzięcznym za tę opowieść. Niełatwo przekonująco opowiedzieć o miłości dojrzałej Brytyjki z klasy wyższej średniej i algierskiego chłopaka. Jednak w tej akurat historii czuło się prawdę, a to dzięki talentowi reżyserki”- powiedział w rozmowie z radiową Jedynką szef jury Juliusz Machulski. Dodał, że jury miało ogromne wątpliwości czy nagrodzić film wyprodukowany w Wielkiej Brytanii. Ale okazało się, że budżet był skromny, nawet jak na polskie warunki - wyniósł niecałe 2 miliony złotych - a więc to nie brytyjskie pieniądze, lecz talent reżyserki był decydujący” - tłumaczył juror. Katarzyna Klimkiewicz otrzymała jeszcze Jantara za reżyserię, a film nagrodzili też dziennikarze. 

Nagrodę za najlepszy scenariusz zdobył Jerzy Kowynia, reżyser filmu „Kamczatka". Jurorzy nagrodzili też aktorów tego filmu - Tomasza Sobczaka i Edytę Torhan.
Kilka nagród technicznych, między innymi za zdjęcia zdobył pełnometrażowy film „Stacja Warszawa”.

Film Kordiana Piwowarskiego „Baczyński” zdobył nagrody jury młodzieżowego i publiczności.

Jurorzy konkursu krótkometrażowego pod przewodnictwem Sławomira Fabickiego za najlepszą fabułę uznało 30- minutowy film Julii Kolberger „Mazurek” . Podczas świąt Wielkanocnych studentka odwiedza rodziców z narzeczonym, starszym od niej o 30 lat. Bardzo gęsta i pełna humoru akcja toczy się w ciągu 24 godzin.
Agnieszka Elbanowska została nagrodzona za dokument pt „Niewidoma Henryka Fasta” o 87-letnim profesorze matematyki szukającym miłości. 

W kategorii animacji wygrała Ewa Borysewicz za film „Do serca twego”. W konkursie krótkiego metrażu walczyło o laury 59 filmów, a w fabularnych, animowanych i dokumentalnych. A w konkursie pełnometrażowym startowało 11 filmów.