Wokalistka Paulina Przybysz znana z zespołu Sistars i solowych działań pod pseudonimem Pinnawela powraca w nowym wcieleniu jako Rita Pax. Do spółki z zaprzyjaźnionymi muzykami artystka nagrała materiał z pogranicza rocknrolla i rhythmnbluesa. Płyta od wtorku w sklepach.

Dawna gwiazda grupy Sistars Paulina Przybysz powraca jako liderka formacji Rita Pax. Nowy projekt muzyczny zainspirowały córki artystki - Matylda i Rita.

Wokalistka, zostając mamą sięgnęła do własnych dziecięcych wspomnień oraz zabaw "w piosenkarkę". Korzystając z dźwięków wydobytych z przedmiotów domowego użytku, takich jak różnego rodzaju zabawki, szklanki czy długopisy nagrała wstępne podkłady swoich nowych piosenek. Melodie z kolei Przybysz układała z pomocą pianina marki Legnica i zakurzonej wiolonczeli produkcji radzieckiej.

Do współpracy nad materiałem, który przybrał formę pierwszej płyty zespołu Rita Pax, Paulina Przybysz zaprosiła muzyków, z którymi dotychczas nigdy nie grała, ale których zna z dzieciństwa: Piotra i Pawła Zalewskich, Remka Zawadzkiego i Katarzynę Piszek. Dwutygodniowa sesja nagraniowa, jaka odbyła się jesienią ubiegłego roku zaowocowała zestawem 9 anglojęzycznych piosenek, w których pobrzmiewają zapomniane dziś nieco instrumenty: viola da gamba, vibrafonetta a także fortepiany elektryczne Fender Rhodes i Wurlitzer oraz gitary Jolana.

Do promocji płyty "Rita Pax", która trafiła na półki sklepów 18 czerwca, wybrano kompozycję "I On You!". Piosence towarzyszy teledysk w reżyserii Magdy Targosz