Koreański gwiazdor Psy przygotowuje się do wydania kolejnego singla, będącego następcą popularnego "Gangnam Style". Artysta, by uniknąć niepotrzebnych kontrowersji, postanowił zmienić tytuł nowej piosenki "Assarabia", który mógł wzbudzić niewłaściwe skojarzenia.

Koreański artysta Psy, mając na koncie zaledwie jeden przebój, wie, że nie może pozwolić sobie na żadną wpadkę przy wyborze utworu na kolejny singiel. Autor słynnego "Gangnam Style" poinformował swych wielbicieli, że wydanie jego najnowszego singla "Assarabia" może się nieznacznie opóźnić. Powód? Psy doszedł do wniosku, że tytuł piosenki może wzbudzić niepotrzebne kontrowersje pośród mieszkańców Arabii.

Slangowy termin "assarabia" oznacza w języku koreańskim ekscytację. Psy obawia się jednak, że jego anglojęzyczni fani, mogą opacznie odczytać tytuł piosenki i zarzucić mu ukrytą nienawiść do Arabów. Autor "Gangnam Style" w ubiegłym roku znalazł się pod obstrzałem mediów, gdy na jaw wyszły jego dawne zapatrywania polityczne. Psy w 2004 r. nagrał piosenkę, w której nawoływał do zagłady Jankesów. Skandal udało się załagodzić i wizerunek Koreańczyka nie został wyraźnie nadszarpnięty. Ponowny skandal tego typu mógłby pogrążyć jednak jego karierę.

Psy przyznał, że nie chce nikogo urazić i zmieni tytuł piosenki "Assarabia" oraz wprowadzi nieznaczne modyfikacje w jej tekście. Psy zapowiedział również, że kolejne single planuje nagrywać wyłącznie w języku angielskim.

Premiera następcy słynnego "Gangnam Style" została zapowiedziana na kwiecień.