Europejską Nagrodę Muzyczną (EMA) za najlepszą piosenkę otrzymała w niedzielę Kanadyjka Carly Rae Jepsen za "Call Me Maybe". Nagroda dla najlepszej piosenkarki przypadła Amerykance Taylor Swift, reprezentującej styl country.

Amerykanka Taylor Swift, reprezentująca styl country, została w niedzielę wieczorem potrójną laureatką nagród MTV Europe Music Awards. Idol nastolatek Kanadyjczyk Justin Bieber zdobył dwie nagrody.

Swift została uznana za najlepszą piosenkarkę i najlepszą wykonawczynię podczas koncertów "na żywo" oraz za najlepiej prezentującą się na scenie i przed kamerami.

Kanadyjski piosenkarz Justin Bieber zdobył już po raz drugi z rzędu nagrodę dla najlepszego wykonawcy w kategorii mężczyzn i najlepszego wykonawcę w stylu pop.

Nagrode za najlepszą piosenkę otrzymała Kanadyjka Carly Rae Jepsen za utwór "Call Me Maybe". Przyznano jej też specjalną nagrodę dla najbardziej obiecujących nowych talentów.

Nagrodę za najlepsze nagranie utworu muzycznego przyznano wykonawcy Psy za "Gangnam Style".

Zmarłą przed kilkoma miesiącami Whitney Houston przyznano specjalną nagrodę Global Icon w uznaniu jej wpływu na muzykę pop.

Znana na całym świecie piosenkarka z Barbadosu Rihanna nie otrzymała żadnej nagrody (momo sześciu nominacji), co przyjęto z dużym zaskoczeniem.

19 z kolei uroczystość rozdania nagród MTV EMA odbyła się we Frankfurcie nad Menem w historycznej Festhalle.