Obraz "The Host" jest adaptacją powieści Stephenie Meyer wydanej w Polsce pod tytułem "Intruz" w 2008 roku. Książka natychmiast uplasowała się na 1 miejscu listy bestsellerów "New York Timesa" i utrzymała się na niej przez 31 tygodni. Nic dziwnego, że producenci Nick Wechsler oraz Steve i Paula Mae Schwartzowie zdecydowali się kupić prawa do ekranizacji kinowej.

Film, który w kinach pojawi się w marcu wyreżyserował Andrew Niccol twórca "Wyścigu z czasem" i "Pana życia i śmierci". W rolach głównych wystąpią Diane Kruger ("Troja", "Bękarty wojny", "Skarb narodów"), Saoirse Ronan ("Niepokonani", "Hanna", "Nostalgia anioła") oraz William Hurt ("Robin Hood", "Niesamowity Hulk").

"Intruz" przeniesie widzów w przyszłość. Panowanie na Ziemi przejął niewidzialny wróg. Najeźdźcy opanowali ludzkie ciała umieszczając w nich Dusze, dla których ludzie są jedynie żywicielami. Melanie - jedna z ostatnich wolnych istot, zostaje schwytana, a w jej ciele umieszczona zostaje Wagabunda. Jest to doświadczona dusza, która zamieszkiwała już na siedmiu planetach. Jej zadaniem jest poznanie wspomnień Melanie i odkrycie, gdzie jeszcze ukrywają się buntownicy, czyli wolni ludzie. Zadanie okazuje się jednak o wiele trudniejsze niż można było przypuszczać.

Światowa premiera filmu zaplanowana jest na 27 marca. Polscy widzowie będą mogli obejrzeć "Intruza" w kinach od 5 kwietnia.