"Jestem zaszczycona, że mogę pokazać historię Louisa na ekranie" - oświadczyła Angelina Jolie. "To prawdziwy bohater, pełen wiary i odwagi" - dodała.

Obraz zatytułowany "Unbroken" nakręcony zostanie na podstawie bestsellerowej książki pióra Laury Hillenbrand "Niezłomny" - biografii Louisa Zamperiniego, który dzięki uporowi i determinacji przetrwał przeciwności losu. Zamperini, w młodości na bakier z prawem, odnalazł swe powołanie w sporcie, zostając jednym z najwspanialszych biegaczy na świecie i robiąc furorę na olimpiadzie w Berlinie w 1936 r. Choć panicznie bał się latać, gdy wybuchła wojna, przywdział mundur lotnika. Zakończony katastrofą lot był zaledwie początkiem długiej podróży, w której czekało go jeszcze niejedno wyzwanie. Ocalały przez 47 dni dryfował po Pacyfiku na tratwie, zmagając się z rozszalałym tajfunem i atakami rekinów. Następnie bohater musiał zmierzyć się z realiami życia w japońskim obozie jenieckim.

Wytwórnia Universal Studios, w której powstanie "Unbroken", pokłada wielkie nadzieje w talencie reżyserskim Angeliny Jolie. Mimo iż debiut aktorki po drugiej stronie kamery, film "Kraina miodu i krwi" z 2011 r. spotkał się z mieszanymi opiniami krytyków, szefowie Universalu przekonani są, że gwiazda znakomicie poradzi sobie z zadaniem. "Angelina udowodniła już nie raz, zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym, że potrafi stawić czoła trudnym tematom." - przekonują Adam Fogelson i Donna Langley.

Za scenariusz filmu odpowiada William Nicholson, autor takich przebojów kinowych, jak "Gladiator" czy "Elizabeth: Złoty wiek".