Wśród kinowych premier weekendu do najbardziej oczekiwanych tytułów należą: kryminał "Jezioro dzikich gęsi" w reżyserii Yi'nan Diao oraz thriller "Nieobliczalny" z Russellem Crowe'em w roli głównej.
Jezioro dzikich gęsi

Główny bohater filmu, gangster Zhou, wpada w poważne tarapaty. Po tym, jak omyłkowo zastrzelił policjanta, sam staje się ruchomym celem. Jedyną szansą dla mężczyzny jest ucieczka. Pomocy Zhou szuka u miejscowej prostytutki. To właśnie kobieta ma być jego łącznikiem ze światem. Zwłaszcza że nikomu oprócz niej nie może zaufać. W pogoń za bohaterem rusza bowiem nie tylko żądna zemsty policyjna jednostka specjalna, ale i skuszeni potencjalnym zarobkiem łowcy nagród, a w tle pojawia się również była żona mężczyzny.

Gatunek: kryminał
Reżyser: Yi'nan Diao
Aktorzy: Fan Liao, Ge Hu, Lun-Mei Kwei

Nieobliczalny

Tego ranka Rachel jest już spóźniona do pracy, a przedzieranie się przez zakorkowane miasto to prawdziwa walka z czasem. Wszyscy kierowcy wokół są sfrustrowani i wzburzeni, ale jeden z nich jest tykającą bombą. Przepełniony gniewem i nienawiścią do świata, kipiący rządzą wymierzenia sprawiedliwości za wszystkie swoje nieszczęścia, tylko czeka na znak od losu. Gdy Rachel zatrąbi na niego na światłach, nieznajomy ruszy za nią w pogoń, gotowy dać jej bolesną lekcję. To co zaczęło się jak uliczna sprzeczka, wkrótce zmieni życie Rachel i jej bliskich w krwawą walkę o przetrwanie z człowiekiem, który nie ma już żadnych hamulców.

Gatunek: thriller
Reżyser: Derrick Borte
Aktorzy: Russell Crowe, Jimmi Simpson, Caren Pistorius

Furie

Osiem zdesperowanych i przerażonych kobiet oraz ośmiu groźnych zabójców o wyglądzie bestii z piekieł. Gra toczy się o życie - kto nie podejmie walki, zginie. To naprawdę krwawy i brutalny film. W śmiertelnej matni jest tylko jedna droga ucieczki - wygrać z bezwzględnymi potworami o ludzkiej posturze. Czy waleczne kobiety pokonają silniejsze monstra?

Gatunek: horror
Reżyser: Tony D’Aquino
Aktorzy: Airlie Dodds, Linda Ngo, Taylor Ferguson

Maggie

Niewielkim szpitalem wstrząsa skandalik: światło dzienne ujrzała klisza rentgenowska, na której widnieje niezbity dowód, że jakaś para w laboratorium bawiła się w doktora. Do winy poczuwa się pielęgniarka Yoon-young i jej chłopak, który potrafi kreślić tuszem kosmiczne tatuaże. Tymczasem prawie wszyscy pracownicy biorą urlop zdrowotny – czyżby także mieli coś na sumieniu? Co mają z tym wspólnego pojawiające się nagle na ulicach Seulu głębokie kratery? I co na ten temat sądzi gadający sum?

Gatunek: dramat
Reżyser: Ok-seop Yi
Aktorzy: Joo-Young Lee, So-ri Moon, Gyo-hwan Koo

Pettson i Findus – Wielka wyprowadzka

Żywiołowy Findus nie może nacieszyć się swoim nowym materacem, skacze po nim i skacze, co irytuje starszego, zmęczonego Pettsona. Idealnym rozwiązaniem wydaje się przeprowadzka do wybudowanego specjalnie przez Pettsona domku zabaw, znajdującego się w pobliżu ich aktualnego miejsca zamieszkania. Ale chodzący swoimi ścieżkami Findus wyobraża sobie swoją przeprowadzkę inaczej niż jego przyjaciel. Czy uda im się znaleźć kompromisowe rozwiązanie? Jak potoczą się losy tej dwójki lubianych przez dzieci bohaterów?

Gatunek: familijny
Reżyser: Ali Samadi Ahadi
Aktorzy: Marianne Sägebrecht, Stefan Kurt, Max Herbrechter