„Dokładamy wszelkich starań, aby dla naszych widzów i dla nas ten powrót był bezpieczny. Cieszymy się, że podczas przymusowej kwarantanny tak licznie odwiedzaliście nas Państwo online” – czytamy na stronie internetowej Teatru Ludowego.

Według statystyk placówki do tej pory wydarzenia online – spektakle, cykle nagrań, projekty zarówno dla dzieci, młodzieży i dorosłych miały ponad 140 tys. wyświetleń. Teatr w dalszym ciągu zaprasza na dostępne w sieci cykle, m.in. "Żarty sceniczne" wg opowiadań Antoniego Czechowa i projekty "1,2,3 Mówisz Ty”, "Tajemnice Teatru Ludowego", "W pogoni za życiem".

Po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa teatr w piątek zainauguruje spotkania na żywo z publicznością – na dużej scenie odbędzie się premiera „Solaris” wg Stanisława Lema, w reż. Marcina Wierzchowskiego. Kolejne pokazy 21 i 23 czerwca. Próby do przedstawienia trwają od 26 maja.

Według twórców historia rozgrywająca się w zamkniętej przestrzeni statku kosmicznego, w niezwykły sposób koresponduje z tym, czego przez ostatnie miesiące doświadczaliśmy. „Zanurzenie się w niemal profetycznych wizjach Stanisława Lema pozwoli nam wrócić w przestrzenie sztuki przeżywanej już nie w sieci, ale w prawdziwym spotkaniu z drugim człowiekiem” – podał teatr.

Spektakl jest ostatnim etapem projektu "Przewodnicy zmysłów", a zakończenie projektu przewidziane jest na 30 czerwca spotkaniem z cyklu „Science First”, we współpracy z Instytutem Psychologii UJ. Spotkanie dostępne będzie w wersjach na żywo i online.

Również piątku spektakle będą prezentowana na Scenie Pod Ratuszem – Teatr zaprasza na pokazy "Wszystko o kobietach", "Wszystko o mężczyznach", "Sąsiedzi" i "VIA-GRA".

Pod koniec czerwca na stronie Teatru Ludowego i w mediach społecznościowych będzie można posłuchać koncertu „Dzieci dzieciom”. Wydarzenie przygotowywane przez Fundację Lions Club, Zespół Szkół Specjalnych w Nowej Hucie, przy gościnnym udziale dzieci i młodzieży z innych szkół nowohuckich, odbędzie hasłem przewodnim jest "Tęsknię za Tobą Teatrze". Podczas koncertu wesprzeć będzie można uczniów i wychowanków Zespołu Szkół Specjalnych, którzy zbierają pieniądze na wydatki związane z kulturą w ich szkołach.